Přihlášení/Odhlášení
MŠ Mniší
Zdravá pětka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Věra Šablaturová   
Úterý, 17 Prosinec 2013 18:53

V úterý k nám do školky přišla návštěva - kuchtička Bertička. Pro děti měla připraveno několik písniček a her a úkolů o jídle, o tom co se má a nemá jíst. Děti byly šikovné; správně učili nezdravá jídla, vytvořili si postavičky ze zeleniny a ovoce a taky umí správně nachystat lžičku, nůž a vidličku.

Aktualizováno Středa, 18 Prosinec 2013 11:00
 
Těšíme se na Vánoce, nejkrásnější svátky v roce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Věra Šablaturová   
Čtvrtek, 12 Prosinec 2013 16:53

Takovou pěknou básničkou začala letošní vánoční besídka v naší školce. Děti tancovaly, říkaly básničky, hrály na hudební nástroje, zpívaly, hrály pohádky a to nejpěknější - usmívaly se. Všem se vystoupení podařilo a od rodičů si děti vysloužily obrovský potlesk.

Aktualizováno Čtvrtek, 12 Prosinec 2013 16:59
 
Sněhulácké tancování PDF Tisk Email
Napsal uživatel Věra Šablaturová   
Čtvrtek, 12 Prosinec 2013 16:40

První sněhová nadílka sice už roztála a sněhuláci, které jsme si postavili, zmizeli, ale nám to nevadí, protože jsme sněhuláky udělali sami ze sebe! Nasadili jsme si bílá trika, na ně barevné knoflíky a místo hrnce na hlavě máme bílou zasněženou čepičku s bambulkou. A protože nám to jaksepatří sluší a dokonce umíme parádní sněhuláčí taneček, vydali jsme se v neděli do kulturního domu předvést samotnému Mikulášovi a čertům co dovedem a že si rozhodně zasloužíme nějakou dobrotu.

Měli jsme velký úspěch a dokonce si nás pozvaly babičky a dědečkové, abychom přišli zatancovat i k nim.

Aktualizováno Čtvrtek, 12 Prosinec 2013 18:06
 
Vánoce v Pobeskydí PDF Tisk Email
Napsal uživatel Věra Šablaturová   
Čtvrtek, 12 Prosinec 2013 16:31

S naším školkovsým ježkem, který nás provádí celý letošní rok, jsme zamířili i do Freudova muzea v Příboře. Tam jsme se dověděli, jak slavily vánoční svátky naše prababičky a pradědečkové, co všechno museli připravovat a zdobit a také jaké dodržovali tradice. Některé z tradic jsme si vyzkoušeli - přes kouzelný klíč jsme nalévali horký vosk a přáli si tajná přání, motali svíčku z pravého vosku, rozkrojili jsme jablko a oříšek, zpívali koledy a ochutnali vánoční vánočku.

Aktualizováno Čtvrtek, 12 Prosinec 2013 18:07
 
Mikulášská návštěva PDF Tisk Email
Napsal uživatel Věra Šablaturová   
Čtvrtek, 12 Prosinec 2013 16:12

"Někdo zvoní!!" křičely děti a zvědavě nahlížely, jaká návštěva přišla do školky. A že to teda byla návštěva! Černý vousatý čert s řetězem a pytlem na zlobivce. Naštěstí ale nepřišel sám, byl s ním i anděl a ten nejdůležitější - Mikuláš. Prohlédli si naší školku a pak už přišli za námi. Mikuláš měl s sebou vzácnou knihu, ve které bylo napsáno, kdo je zlobí, ale i kdo je poslušný. Všechny děti znal jménem a taky je pochválil anebo jim domlouval, aby se polepšily. Děti všechno slíbily a dostaly plnou tašku dobrot. Mikulášovi jsme zazpívali písničky, rozloučili se s ním a on nám slíbil, že za rok přijde zas.

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 12 Prosinec 2013 18:07
 
<< Začátek < Předchozí 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Další > Konec >>

Strana 72 z 81