Přihlášení/Odhlášení
Zahrada MŠ Francouzská 2018/2019
ČERVEN 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Neděle, 23 Červen 2019 07:28

Pasování předškolních dětí

V pátek 14. 6.  v dopoledních hodinách proběhlo v prostorách zahrady MŠ pasování předškolních dětí v námořnickém duchu. Zpívalo se, předvedla se dramatizace dětí na píseň Vzhůru na palubu, trošičku se poplakalo, pasovalo se s českým králem, tancovalo se, opékaly se buřtíky, a také byly připraveny dobroty pro všechny námořníky a aktivity pro lepší zábavu.

 
DEN DĚTÍ - KVĚTEN PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Neděle, 02 Červen 2019 07:29

Mezinárodní den dětí

Ke dni 1. 6. slaví po celém světě svůj svátek všechny děti. Ty naše oslavy letos probíhaly v pátek 31.5. na školní zahradě, kde byly pro děti připraveny různé aktivity, které měly jedno společné... vodu. Vyzkoušely si pokusy s vodou - výroba sopky, hod kruhem na tonoucího (na kužel), přechod přes vodu (přes lavici s naplněným kelímkem vodou), vodní tornád - zatočení kelímku naplněný vodou aj. Jako mlsku nám paní kuchařky nabídly preclíčky, ovoce a nanuk. Nechyběla ani hudba s dětskými písničkami.

 
JARO 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Středa, 01 Květen 2019 16:55

Využití přírodnin a herních prvků na školní zahradě

Samotné jaro vybízí k tomu, abychom všechny činnosti přenesly na školní zahradu. Děti dokáží využít všechny přírodniny třeba k uvaření pampeliškového sirupu, hliněného guláše, usměžení řízků z jehněd aj. A kdo se pořádně "najedl", zahrál si fotbálek na hřišti, upekl si bábovky v písku. Pavučiny v přístřešku posloužily dětem k hraní si na pavouky. A že jich máme plnou zahradu!

Aktualizováno Středa, 01 Květen 2019 16:59
 
DUBEN 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Neděle, 28 Duben 2019 16:36

Otevírání pohádkové zahrady

Letošní otevírání zahrady připravily paní učitelky v duchu kouzel a magie. Na zahradu přiletěly čarodějky a čarodějové. Po společné písničce se děti rozletěly po zahradě, aby si vyzkoušely všechny připravené činnosti. Nakonec se všichni potkali u čarodějnických dobrot od rodičů.

- prolétávání na koštěti; foukání do "žabince"; proplétávání pavučiny; hádání obrázků (paměť)

- doplňování obrázků; přiřazování správných tvarů, kreslení perníčků a doplňování do bříška...

 
PROSINEC 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Neděle, 28 Duben 2019 16:35

VÁNOČNÍ ČAS V MŠ:

Andělský jarmark

Každoročně pořádají paní učitelky v předvánočním čase prodejní jarmark, aby jeho výtěžek mohly věnovat na dobročinné účely. Ten letošní, andělský, se konal na terasách školní zahrady. Zpívaly se koledy, rozsvítil se vánoční stromeček, popíjel se svařák a teplý čaj, pojídaly se perníčky a u andělské pokladny stála dlouhá fronta....

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3