Přihlášení/Odhlášení
Dopravní hřiště 2018/2019
Dopravní soutěž PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Sobota, 19 Květen 2018 15:02

DOPRAVNÍ SOUTĚŽ MLADÝ CYKLISTA - duben 2019

 

 

V pátek 26. dubna 2019 se na dopravní hřišti v Kopřivnici uskutečnilo okrskové kolo dopravní soutěž Mladý cyklista pro žáky základních škol. Soutěž s dopravní tematikou je organizována tradičně každý rok a má za úkol podpořit mladé cyklisty v bezpečném a ohleduplném chování v dopravě, včetně dodržování dopravních předpisů.

Letos soutěžilo dvanáct družstev ze sedmi škol: ZŠ Lubina, ZŠ sv. Zdislavy, ZŠ Alšova, ZŠ dr. Horákové, ZŠ Emila Zátopka, ZŠ 17.listopadu a ZŠ Mniší.

Soutěžilo celkem čtyřicetosm žáků dle kategorií - I. kategorie - 7 družstev (28 žáků), II. kategorie - 5 družstva (20 žáků).

Všechna družstva absolvovala čtyři disciplíny : Provoz na pozemních komunikacích - teorie, Jízda městem -  praxe na dopravním hřišti, Jízda zručnosti a Poskytování první pomoci.

Výsledky dopravní soutěže jsou následující:

Pořadí družstev - I. kategorie

1. místo ZŠ Mniší

2. místo ZŠ 17.listopadu

3. místo ZŠ dr. Milady Horákové

Pořadí družstev - II. kategorie

1. místo - ZŠ Alšova

2. místo - ZŠ 17.listopadu

3. místo - ZŠ sv. Zdislavy.

Vítězové získali praktické dárky od sponzorů soutěže BESIP, Město Kopřivnice, ČPZP, MAP ORP Kopřivnice II a Zdravé město Kopřivnice. Malé dárky k dopravní tematice získali i ostatní závodící.

Vítězové obou kategorií se následně zúčastnili okresního kola v Odrách 10. května 2019.

Poděkování patří i všem rozhodčím disciplín - zástupcům Městské policie Kopřivnice, lektorovi dopravní výchovy, profesionálnímu hasiči, profesionálnímu záchranáři, zástupcům MÚ odboru školství, kultury a sportu, kteří přísně a spravedlivě sledovali výkony mladých cyklistů. Učitelé ze škol povzbuzovali své týmy k co nejlepším výsledkům.

Přejeme všem bezpečí nejen na cestách.


Mgr. Eva Kytková, organizátorka dopravní soutěže Mladý cyklista v Kopřivnici

 


 

Aktualizováno Čtvrtek, 02 Květen 2019 19:13