Přihlášení/Odhlášení
A je tady červen... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 08 Červen 2014 18:14

Návštěva hasičů v MŠ a návštěva služebny MěP

Chovat se správně a dodržovat pravidla silničního provozu už máme nacvičené.Ale zachovat se správně v krizových situacích,to jsme se museli naučit.Samozřejmostí je vždy poprosit o pomoc dospěláka.Ale když ani ten není po ruce,musíme zavolat někoho,kdo nám pomůže.A tak se předškoláci učili telefonní čísla 155,158,150 a také 156 už ví ,která čísla komu patří.

Hasiče jsme si pozvali na návštěvu do MŠ,aby nás seznámili s výstrojí ,výzbrojí i s jejich prací a my jsme šli zase na návštěvu na služebnu MěP,abychom se dozvěděli i o jejich práci.

Dopravní výchova

Celé dva týdny se věnujeme dopravní výchově - učímě děti poznávat dopravní značky,jak se mají chodci a řidiči chovat v silničním provozu,jak přecházet správně po přechodu,chodíme na dopravní hřiště,kde se učíme jízdě podle semaforů, učíme se jak správně chovat,když vyjedem na svém kole na silnici.Vše se učíme hrou,ale i ve skutečném provozu.Ve středu nás čekala na dopravním hřišti zkouška přímo před zraky strážníků Městské policie.Vzhledem horkému počasí jsme vycházku na dopravní hřiště vzdali a zkouška dětí 3.třídy proběhla na zahradě MŠ.Všichni prošli na výbornou a od paní učitelek získali Řidičský průkaz pro dětská vozidla.

Cyklovýlet

V sobotu 7.6. jsme se s několika dětmi a jejich rodiči vydali se svými koly po cyklostezce směrem ke Kapličce,do Příbora až do Skotnice k restauraci U žabáka. V teplém počasí jsme se zaslouženě občerstvili v malém parku,kde bylo malé dětské hřiště,kde si děti mohly pohrát.Na cestě zpátky jsme se stavili v Příboře na zmrzlinu,kterou si vychutnali děti i rodiče.

Velkou pochvalu udělujeme všem dětem,které zdolaly několik kilometrů na svých kolech,ale i rodičům,že drželi tempo s těmi pomalejšími.

Těšíme se na další společný výlet.

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Pátek, 13 Červen 2014 14:24