Přihlášení/Odhlášení
KVĚTEN V CELÉ KRÁSE PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 09 Květen 2014 05:56

Pankrác, Servác, Bonifác jsou ledoví muži, Žofie je jejich kuchařka.

VAJEČINA 30.5.2014

Počasí nám nepřálo - pršelo, jen se lilo. Tak jsme šli vařit společně s paní kuchařkou. No, není to jen tak, dobře uvařit.


VÝLET - ZÁMEK LEŠNÁ 23.5.2014

Autobus připraven, děti a rodiče natěšení. Takže nasedat a jedéééém. Čekalo nás dopoledne na zámku. Byli jsme součástí pohádky Hraběnčiny nové šaty a společně jsme odhalili krejčího, který kněžnu pořádně napálil. Ve voňavé dílničce jsme si vyrobili mýdelko a shlédli úžasné lahvičky a flakony na voňavky z dob kněžen a princezen. Nemůžeme opomenout krásný park. Takový balzám na duši si snad v tento den pochvaloval každý. A těch barev. A květů. A ptačích melodií, no prostě PARÁDA.

 

HRAJEME SI PRO ZDRAVÍ - zábavné odpoledne pro všechny 21.5.2014

Ano, v tento krásný slunečný den proběhlo opravdu veselé, zábavné, ale taky poučné odpoledne pro všechny - bez rozdílu věku - děti, rodiče i prarodiče. Po trase od MŠ I. Šustaly až k MŠ Záhumenní měli všichni možnost plnit nejrůznější úkoly. Vědomostní, ale i pohybové. Program a nabídka byla opravdu nabitá. Tým HITRÁDIA ORION proměňoval děti v nejrůznější pohádkové a seriálové bytosti, trampolína byla v neustálém obležení a zjistit, jak to vypadá v úle, to taky nebylo jen tak. No prostě den, jak má být. Veselý, zábavný  a poučný. Už totiž všichni víme, co máme udělat pro své zdraví.

 

NOCOVÁNÍ VE ŠKOLCE (skřivani) 15.5.2014

Nadešel den D - budeme v noci ve školce. Většina dětí se nesmírně těšila, i když nevěděla, co je vlastně čeká. A to jsme nevěděly ani my, paní učitelky. Počasí nám opravdu přálo - celý den lilo jako z konve. No, taky bylo Žofie, takže, co jsme mohli čekat, že jo. Ale co naplat. Odpolene jsme navlékli pláštěny, obuli gumáky a vyrazili do přírody. To aby nám pořádně vyhládlo, protože večeři jsme si museli také nachystat sami - dařilo se a toustíky rychle mizely z talířů. Program byl nabitý - povídání o světluškách a stezka odvahy na sebe nedaly dlouho čekat. Vše jsme zvládli a tak nezbývalo než skočit do pyžam, nachystat pelíšky, přitisknout k sobě mazlíky a nechat si zdát krásné sny.

PUTOVÁNÍ ZA SVĚTLUŠKOU - v rámci nocování ve školce

Víte, kdo je to světluška? Anebo svatojánský brouček? Tak to my už víme. A taky víme, jak si samečci namlouvají slečny světlušky a jak a proč svítí jejich zadečky. No prostě, víme toho zase docela dost.

 

ZAHRADA MŠ JEŘABINKA (dopoledne se Skřivany) 13.5.2014

Hurá! I když předpověď počasí nezněla příliš příznivě, hned ráno se objevilo na obloze sluníčko a tak jsme vyrazili tam, kde jsme se už dlouho chystali. Na ZAHRADU SMYSLŮ MŠ Jeřabinka v Kopřivnici. Celou cestu tam jsme šli pěšky a zpátky jsme se jren kousek svezli autobusem. Ale věřte, či nevěřte v nohách jsme měli takových 6 km, možná i víc. Na zahradě jsme nejprve prošli bylinkovou zahrádku, kde jsme našli spoustu bylinek, které také pěstujeme na naší zahradě. Ale mají tam úžasnou rebarboru. Tu si asi taky budeme muset zasadit. Další zajímavostí byl podzemní venkovní telefon, který byl ve stálém obležení. A nakonec? No samozdřejmě prolézací věže a pyramida. Super se nám vyvedl den. Jen ta únava nějak ne a ne přijít.

 

MINIVÍCEBOJ 6.5.2014

Hurá, hurá, hurá! Tak jsme slavnostně zakončili sportovní odpoledne předškoláků - MINIVÍCEBOJ MATEŘSKÝCH ŠKOL 2014. Všichni ze sebe vydali maximum, ale nějak to na ty stupně vítězů nestačilo. Tak snad příští rok? I když. Malinko jsme si od loňska polepšili a celkově skončili na 8. místě. Taky dobrý, co říkáte???

Aktualizováno Neděle, 15 Červen 2014 22:04