Přihlášení/Odhlášení
DUBEN. JEŠTĚ TAM BUDEM? PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 02 Duben 2014 16:46

Je-li duben pěkný, bude květen ještě lepší.

SLET MALÝCH ČARODĚJNIC A ČARODĚJŮ 30.4.2014

Nezklamali. Jako každým rokem i letos přiletěli čarodějnice a malí čarodějové na svých košťatových strojích v plné parádě. Někdo z pěkné dálky a někdo z pod Bílé hory. Ale všichni kouzlili a čarovali. Vařili bylinné lektvary a líali a lítali a lítali. Tak zase za rok??? BUDEME SE TĚŠIT.

   

 

V TĚLOCVIČNĚ S VRABČÁKY 25.4.2014

Tak se konečně dočkali i malí Vrabčáci. Dneska si vyzkoušeli, jaké je to ve velké tělocvičně. Rozletěli se do všech stran a vyzkoušeli si, co vše se dá v takové tělocvičně podnikat.

   

 

MUZEJNÍ KUFŘÍK 24.4.2014

Proutěný tajuplný "Muzejní kufřík" byl plný překvapení. Měli jsme možnost si osahat věcičky, které už pamatovaly hodně. Viděli jsme, co vše lidem v dávných dobách pomáhalo v životě, ale i ubližovalo. A břidlicová tabulka??? Ta nám okamžitě připomněla tablety, které většina z dětí má doma. Hmmmm, kdoví, co bylo lepší???

   

 

DEN ZEMĚ - 22.4.2014

Počasí aprílové. Výrobky úžasné, Program zajímavý. Nestačili jsme obejít vše, ale kde jsme se zastavili, tam jsme se dozvěděli hodně zajímavých informací o tom, jak je důležité chránit naši zem a přírodní prostředí. Ale nejlepší stejně byla zmrzlina a pak asi cesta v dešti, který nás přepadl pře cestě do školky.

     

 

V TĚLOCVIČNĚ S PRVŇÁKAMA 11.4.2014

Každoročně docházíme do tělocvičny do Základní školy v Lubině. Každoročně společně pořádáme cvičení našich předškoláků a prvňáčků. A nejinak tomu bylo i letos. Bylo nás jak malých myší, ale byla legrace.

   

 

NA NÁVŠTĚVĚ U JENDY 8.4.2014

Sluníčko svítilo, a tak jsme hezky svižně vyrazili na obhlídku Jendova království. Má doma nespočet zvířátek a tak to byla výprava neskutečnš zajímavá.

    

 

DOPOLEDNE S HÁJENKOU 7.4.2014

Ferda a jeho kamarádi

Dozvěděli jsme se hodně informací o životě mraveců v mraveništi. Už víme, že je jedna královna a ostatní mravenci se o ni starají, pečují o vajíčka a brání své mraveniště před nepřáteli. Stejně jako my si pomáhají a mezi sebou se domlouvají. Jen místo pusy a slov používají svá tykadla. A tak jsme si to nakonec všichni vyzkoušeli - jaké to je, sbírat a nosit mravenčí královně potravu, nosit tlustou larvičku a společnými silami bránit své mraveniště. No, ještě, že jsme lidé. Byla to pořádná fuška.

             

Na statku

Prostřednictvím příběhu kohoutka, který čekal na slepičku se děti seznamovaly s hospodářskými zvířaty. Už víme, jak se o ně máme starat, aby byly spokojené a byly člověku k užitku.

    

 

NOC S ANDERSENEM - 4.4.2014

Noc s Andersenem, noc v knihovně v KOPŘIVNICI. To zní zajímavě. A zajímavé to opravdu bylo. Od 18.00 hodiny jsme se proměnili v kmen Velké Medvědice a společně zažívali úžasné věci - hledali potravu, žížaly, vajíčka, tančili kmenový tanec, našli kostru dinosaurů, třídili semínka a společně prožili čas dávno minulý. Rodiče si mysleli, že si budou kolem 21.00 hodiny vyzvedávat spící děti, ale opak byl pravou. Odcházeli jsme domů plní elánu a zážitků, které jsme určitě doma líčili až do pozdních hodin.

    

 

PĚŠKY HEZKY DO DIVADLA - 3.4.2014

Protože už to všude voní jarem, vyrazili jsme do divadla pěšky - procházka to byla voňavá a barevná, neboť všude kolem je plno rozkvetlých stromů a květin, poletujícího hmyzu a sluníčka. Vše jsme krásně stihli a natěšeně čekali na divadelní přdstavení "O ČLOVÍČKOVI". To bylo super. Jen nás trochu překvapila přestávka, která způsobila to, že jsme málem nestihli autobus zpět do Lubiny. Ale - vše dopadlo dobře.

   


JARNÍ ÚKLID ZAHRADY - 1.4.2014

Hurá do toho, půl je hotovo. Hrábě, lopatky, vozíky a košíky a už to jelo. Vyhrabali jsme trávu, vysbírali spadané větvičky ze záhonků a pořádně vymetli naši zahradu po zimě. Tak snad jsme ji jarně potěšili.

   

Aktualizováno Středa, 30 Duben 2014 12:58