Přihlášení/Odhlášení
A JE TU BŘEZEN A K TOMU JARO PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Čtvrtek, 13 Březen 2014 06:06

Březen, za kamna vlezem.

27.3. - 18.4.2014 "STARÉ VĚCI OŽÍVAJÍ" výstava

Je krásná, potěší srdíčko, pohladí a dokáže alespoň na chvíli zabrzdit ten shon dnešního života. Však se přijďte podívat.

    

 

27.3.2014 "STARÉ VĚCI OŽÍVAJÍ" - akce RaD

Stará řemesla - pletení tatarů a košíků, malování vajíček voskem - to jsme si všichni společně mohli vyzkoušet. A abychom dostáli tomuto názvu, tak nám pod rukama ožívaly staré vařečky a ponožky. Takže, né vždy je potřeba vše vyhodit. Třeba se časem bude hodin k něčemu zajímavému.

          

STARÉ VĚCI OŽÍVAJÍ

Jak to vypadalo a co k životu potřebovali naši pradědové a prabáby, to jsme zjišťovali po několik týdnů. Jak vypadá valch a a na čem se mlela káva, jak vypadala rádia a telefony, s čím si kdysi hrály děti - to už dneska trošku víme. a taky to, že to někdy vůbec nebylo lehké. Třeba takové velké prádlo našim prababičkám vůbec nezávidíme. Ale zase si uměli vyrobit plno dobrot k snědku. A jaké si děti hrály hry, to už taky víme - a tak se z naší zahrady denně ozývá - CUKR, KÁVA, LIMONÁDA......., HONZO, VSTÁVEJ......, POLÉVKA SE VAŘÍ ...... a začali jsme trénovat ŠKOLKU SE ŠVIHADLEM.

 

VYNÁŠENÍ MORENY - VÍTÁNÍ JARA 21.3.2014

První jarní dny jsou tady a tak nebylo jiného zbytí, než se rozloučit s PANÍ ZIMOU a veselými jarními písničkami přivítat jaro. Tak HŘEJ, SLUNÍČKO, HŘEJ......

 

 

USMĚVAVÉ LYŽOVÁNÍ 17. - 21.3.2014

Ač to zní neuvěřitelně, máme jít v pondělí lyžovat. Tož uvidíme.

Tak to nevyšlo. Větru, dešti neporučíme a ono si klidně začalo v neděli pršet. Tak snad příště??? Kdo ví.

 

 

MERKUR 14.3.2014

Teplotami se pomaličku hlásí jaro a to nás vytáhlo ze zimního brlohu. Vyrazili jsme tedy za poznáním do Kopřivnice, kde v současné době probíhá výstava stavebnice Merkur. Pro generaci dnešních dospěláků stavebnice známá, pro generaci dnešních dětí možná něco nového a tajuplného. Určitě však zajímavá, což dokazuje, s jakou urputností a trpělivostí všichni šroubovali a šroubovali nejrůznější modely. Jen se koukněte.

Aktualizováno Středa, 16 Duben 2014 10:19