Přihlášení/Odhlášení
Únor v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 09 Únor 2014 18:13

Minikoprstar

Celý týden se ve školce věnujeme tématu masopust,muzikanti,hudební nástroje,maškarní veselí a zpěv.Proto jsme využili nabídky uspořádat ve školce školní kolo souteže Minikoprstar,kterou pořádá DDM Kopřivnice.Zájemci si připravili písničku a soutěž mohla začít.Soutěžící přišly podpořit i děti z 1.třídy a všechny moc povzbuzovaly.Vyhráli všichni soutěžící,dostali krásné dárečky a diplomy - a nám nezbývá nic jiného,než jim popřát hodně štěstí v soutěži Koprstar.

 

Muzikantský KARNEVAL

Letos se karneval nesl ve znamení masopustu,ke kterému patří hudba,tanec,muzikanti.Děti se učily poznávat hudební nástroje a kdo měl doma nějaký,donesl ho na karneval.Objevilo se spoustu flétniček,bubínků,činelů,kytar a klávesových nástrojů - včetně harmoniky.Dětem přišel zahrát a zazpívat opravdový muzikant,který hrál na strunný hudební nástroj ukulele a na harmoniku.Děti si s ním zazpívaly spoustu písniček a zahrály pohádku.Kromě toho si děti zatancovaly na diskotéce,předvedly všem své masky,zasoutěžily si a nakonec dostaly zasloužené odměny a diplomy.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Zahájení ZOH v naší MŠ

Tak, jako opravdové ZOH v Soči,tak jsme si zahájili ZOH hry u nás ve školce.Nechyběla česká a olympijská vlajka,olympijský oheň a průvod sportovců.Celé 2 týdny budeme soutěžit v různých disciplínách a nejenom sportovních.Budeme získávat razítka a nakonci her všechny sečteme a rozdělíme si olympijské medaile.

 

Olympiáda v tělocvičně

Co by byla olympiáda bez sporovců.A tak jsme si zahájili ZOH i v tělocvičně,kde jsme mohli plně uplatnit myšlenku "Když sportujeme,jsme zdraví".A tělocvična v ZŠ 17.listopadu nám umožněje jednou za týden si opravdu zacvičit ve velkých prostorách a na velkém nářadí.Děti se vždy těší a cvičí naplno a s chutí.

 

Návštěva solné jeskyně

O tom,že solná jeskyně má příznivý vliv na lidský organismus je věc známá.Něco málo jsme našli i na internetu:

Solná jeskyně slouží pro regeneraci a ozdravení lidského organismu. Do vzduchu se zde uvolňují mikročástice soli a stopových prvků, které jsou pro naše tělo nezbytné. Pobyt v solné jeskyni je doporučován zejména lidem s nemocemi hormích cest dýchacích, astmatikům a alergikům.Dětští lékaři doporučují pobyty u moře hlavně pro děti s potížemi horních a dolních dýchacích cest. I když v České republice moře nemáme, nemusíme v současnosti již za mořským klimatem cestovat daleko do jiných států. Nabízí se nám pobyt v solných jeskyních.

Proto jsme se s dětmi 2. a 3.třídy rozhodli,že využijeme Solnou jeskyni na Polilinice v Kopřivnici k několika návštěvám.Na podlaze je rozsypaná sůl z Mrtvého moře, což umožňuje dětem si hrát po celé ploše jeskyně a mít přímý kontakt se solí, která má příznivý vliv na kůži. Děti si mohou hrát nebo relaxovat na lehátku.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

 

 

 

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 27 Únor 2014 18:04