Přihlášení/Odhlášení
A ZAČAL LISTOPAD PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 04 Listopad 2013 16:13

Když se v listopadu hvězdy třpytí, mrazy se brzo uchytí

MUZIKOTERAPIE Procvič si svůj jazýček 26.11.2013

.... aneb BUBNOVÁNÍ S ŘÍKANKOU. Pod vedením paní Smazové jsme behem chvilky rozezvučeli téměř 20 bubnů. Rezonance šamanského bubnu byla tak kouzelná a silná, že nám rozezvučela triangly zavěšené na stěně. Ale to nebylo to nejdůležitější. Všichni, kteří přišli si nejen pořádně zabubnovali, ale současně se naučili nejednu veselou říkanku o zvířatech. V dalších prostorách školky byly připraveny veselé aktivity nejen pro děti, ale pro dospěláky. Aniž by tušili, učili se pracovat s dechem, výslovností, sluchem, rytmem ... Prostě vše, co se týká dětské řeči a správné výslovnosti.

   

KOLEDY ZE ŠKOLKY 25.11.2013 

Kamera, klapka, jedem! Tak jsme trošku okusili jak chutná natáčení a sláva televizních hvězd. Náš "ANDĚLSKÝ SBOR" si zazpíval koledu Půjdem spolu do betléma. Každá školička přispěla svou troškou  a výsledkem bude vánoční DVD, plné vánočních koled a vánoční atmosféry. 

                                                        

SPORTUJEME S EMÍLKEM 20.11.2013

Připravit se ke startu, pozor, teď. A už se desítka dětí rozběhla na trase 200 m. Do cíle doběhli všichni. Náš čas ale stačil na 8. místo. Měli jsme jedno želízko v ohni. Ve finále startovala naše Bára. Všichni jsme jí drželi palečky. Zvládla to a doběhla až do cíle - taky krásné 8. místo. A to nás ještě čekala překážková dráha. Na dráhu jsme vyslali dalších 5 sportovců, kteří vybojovali pro naši školku 6. místo. Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. I když, stát na "bedně" bychom také někdy chtěli. Tak třeba se to jednou podaří.

  

NAŠE PRVNÍ PLAVÁNÍ 7.11.2013 

Plavu, plaveš, plaveme. A že nám to opravdu šlo. Překvapivě letos žádná slzička a strach z vody. Tak doufejme, že nám to vydrží.

  

CESTA ZA DIVOČÁKEM 4.11.2013

V pondělí jsme vyrazili za divočákem. Ne na lov, ale podívat se, jak vypadá, co všechno žere a jak je opravdu divoký. Sebou jsme přibalilií mlsky pro zvířátka - jablíčka a žaludy a cestou přes pole jsme ještě nasbírali kukuřici. Viděli jsme nejen malého divočáka, ale také opravdickou jezevčí noru. Připravili jsme zvířátkům krmelce a pořádně vyhládlí a vyfoukaní se vrátili zpět. Tak zase třeba v zimě.

  

 

 

Aktualizováno Pondělí, 02 Prosinec 2013 08:40