Přihlášení/Odhlášení
AKTIVITY MŠ PIONÝRSKÁ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 08 Únor 2009 20:13

ŠKOLNÍ ROK 2017/ 2018

V letošním školním roce máme pro děti připraveny odpolední aktivity, které se mohou navštívit podle svého zájmu.

Každý sudý týden ve čtvrtek nabízíme dětem možnost setkání nad novými výtvarnými technikami. Setkání povedou paní učitelky Mgr. Miroslava Šimíčková a Marcela Bellová, DiS. Program je pro děti připraven od 14.00 do 16.00. Děti si mohou sami zvolit, zda budou chtít tvořit nebo se zúčastnit odpoledního programu na dalších dvou třídách.

 

 

Na liché pondělky máme pro děti připraveno setkání nad pokusy. Pomocí pokusů chceme dětem přibližovat jevy v přírodě i v běžném denním životě. Setkání pro děti organizují Mgr. Markéta Fišerová a Anežka Chudobová. Setkání je určeno dětem starší pět let z důvodu náročnosti na pozornost a pochopení vysvětlovaných jevů. Ale je možno podle zájmu dětí a rodičů domluvit se na výjimce. Setkání budou probíhat od 14.00 do 16.00. Děti si budou moci vybrat, zda se chtějí zúčastnit setkání či absolvovat program na druhých třídách.

 

Nabídka sportovních kroužků:

 

V MŠ podporujeme přirozený pohyb dětí. Využíváme nabídky sportovních klubů, které mají připravenou metodiku svého sportu již pro předškolní děti, a umožňujeme dětem absolvovat jejich program.

 

Plavecký výcvik – 10 lekcí plaveckého výcviku, kde se děti seznámí s vodou, pohybem ve vodě, naučí se základy bezpečného pobytu ve vodě a osvojí si první složky plavecké abecedy. To vše pod vedením instruktorů plavecké školy. Plavecký výcvik nabízíme dětem předškolní třídy Rosničky.

 

Bruslařská škola – novinka letošního školního roku. Bruslařská škola nabízí možnost absolvovat základy bruslařské techniky pro děti od 4 let. Děti absolvují 10 lekcí v měsících leden, únor, březen.

 

Lyžařská školička – pro děti od čtyř let je určena nabídka lyžařského výcviku, který probíhá v prostorách lyžařského areálu Pálkovice. Výcvik bude probíhat po dobu jednoho týdne.

 

CÍLE MŠ PIONÝRSKÁ:

 

Našim cílem je pro příští školní rok rozšířit nabídku o kroužky vedené externisty v prostorách MŠ. Rodiče projevili zájem o kroužek angličtiny, tance, pohybu.

 

 


 

 

Aktualizováno Sobota, 14 Říjen 2017 18:24