Přihlášení/Odhlášení
Říjen v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 06 Říjen 2013 16:02

Fotky si můžete prohlédnout zde:

Projekt Podzim v lese...

...jsme zakončili pohádkou O třech medvědech.Do školky jsme si donesli plyšové medvídky a mohli jsme malovat,kreslit,dramatizovat pohádku - všechno o medvědech v našem Medvídkově.Na podzim pozorujeme krásu a barevnost podzimní přírody,chodíme do lesa a poznáváme stromy,listy a plody,které jsme si nasbírali a využili při našich podzimních dílničkách.V každé třídě jsme si vyráběli draky, dráčky a podzimníčky z různých materiálů.A ty nám budou zdobit celou školku až do prvních sněhových vloček.

Také jsme na zahradě popadli hrabě a pustili se do hrábání spousty napadaného listí.Krásné podzimní počasí nám k tomu přeje.A co nestihneme shrabat my,pomůžou nám rodiče na brigádě a při zavírání zahrady před zimpu,kterou plánujeme  na čtvrtek 7.11.Všechny rodiče tímto zveme.

 

I zdravé může být dobré - aneb Hrajeme si zdravě

Naše školka je součástí celoročního projektu s názvem Hrajeme si zdravě. Jak už název napovídá, cílem projektu je hravým a nenásilným způsobem  přiblížit dětem zdravý způsob života. Součástí projektu byl i čtrnácti denní blok s názvem I zdravé může být dobré.  V tomto tematickém bloku jsme si s dětmi povídali o úrodě na polích a podzimní sklizni. Poznávali jsme ovoce a zeleninu všemi smysly.  Povídali jsme si o důležitosti ovoce a zeleniny na našem talíři a v našem jídelníčku. Ochutnávali jsme různé druhy ovoce a zeleniny. Celý blok vyvrcholil odpoledním setkáním rodičů a děti  z druhé třídy.  Děti  připravily pro rodiče ovocné špízy a rodiče na oplátku připravili dětem zeleninový salát. Společně jsme poté všichni zasedli ke stolu plnému dobrot, kterému vévodily ovocné špízy, zeleninový salát a talíře s nakrájeným ovocem a zeleninou. V duchu ovoce a zeleniny jsme si také společně zahráli pár her. Bylo to příjemně strávené odpoledne, plné vitamínů a pohody. Těšíme se na další společné setkání :-)

 

Podzim v zahradách a na poli

Na podzim dozrává spoustu ovoce  v sadech a spoustu zeleniny na polích a zahrádkách.Všechno je to hodně zdravé a má spoustu vitamínů.A hlavně - je to hodně dobré.Sklidili jsme jablíčka z naší jablůňky z bylinkové zahrádky,podívali jsme se  co roste v zahradách pod Bílou horou a pozorovali jsme,co roste na poli.Také jsme dramatiuzovali pohádku O řepě.

 

Výlet s rodiči a dětmi na kolech.

v úterý 1.10.jsme jeli s dětmi a rodiči na kolech po cyklostezce na Orinoko.Počasí bylo sice slunečné,ale chladné a možná to spoustu rodičů i odradilo.Přesto se našli odvážlivci - a myslím,že nelitovali.Všechny děti i rodiče dostali za odměnu diplom a oplatek.A tak  si ještě jednou výlet zopakujeme na jaře - až bude tepleji.

Fotky zde

Aktualizováno Úterý, 05 Listopad 2013 13:31