Přihlášení/Odhlášení
Zahrada "Kamenný svět" PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Čtvrtek, 25 Červenec 2013 08:46

Zahrada kamenný svět

Zahrada kamenný svět

Naše zahrada je součástí velkého projektu Svět je velká zahrada organizace Mateřské školy Kopřivnice. Každá zahrada by měla tvořit jeden ucelený celek. Věříme, že se prostřednictvím nových zahrad děti opravdu ocitnou ve světě, velikém jako zahrada, plném nového, tajemného a zajímavého.

Projekt ukazuje, že hry na čerstvém vzduchu - zahradě, mohou být nejen zábavné, ale i přínosné a poučné. Vychovává k hodnotám trávení volného času, podporuje zdraví dětí - posílení imunity... Také pro rodiče je to zpříjemnění volno-časových aktivit nejen dětí z mateřských škol, ale i jejich sourozenců a kamarádů.

S hrdostí můžeme konsztatovat, že naše zahrada poskytuje prostor pro zábavu, sport, ale i zkoumání, pozorování, rozvíjení zdatností, dovedností, estetického vnímání a také příjemnou relaxaci. Zároveň umožňuje naplnit svou přirozenou potřebu experimentovat s přírodními materiály - kámen, dřevo, hlína, voda a rostliny. Umožňuje nám bližší poznání přírody v různé podobě. Což souvisí se zdravým životním stylem, který u dětí budujeme a snažíme se jim jej nenásilným způsobem všt+povat. Budování zdravého životního stylu znamená poskytnou dětem takové příležitosti a činnosti, ze kterých bude patrné, co zdraví škodí a co prospívá.

Je známo, že zdraví není jen absence nemoci. Zdraví je především rovnováha, vyrovnanost, pohoda, a to duševní, fyzická a sociální.

HLAVNÍ CÍLE:

  • Prostřednictvím zahrady probouzet potřebu pohybu, budovat u dětí zájem o pohyb na čerstvém vzduchu.
  • Osvojovat si pohybové dovednosti a posilovat tělesnou udatnost.
  • Hravou a zábavnou formou poznávat, objevovat a hodnotit živou i neživou přírodu - položit základy důležitosti ochrany životního prostředí.
  • Připravovat děti na to, aby byly schopny se aktivné vyrovnávat s přirpzenou stávající realitou - v oblasti poznávání, sociální, eswtetické a utvářet si vlastní postoje.
  • Probouzet v dětech pocit pohody, radosti, klidu a pozitivních emocí.
  • Rozvíjet osobnost dítěte z hlediska zdravého vývoje.

     

 

Aktualizováno Čtvrtek, 07 Listopad 2013 09:12