Přihlášení/Odhlášení
Jak slavíme Den Země v MŠ Česká PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 21 Duben 2013 20:22

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Jak slavíme Den Země v MŠ Česká

Bartošovice-Stanice pro ohrožená zvířata

 

Ke svátku Dně Země jsme v MŠ připravili hned několik akcí. První byl výlet za nemocnými nebo poraněnými zvířátky do Stanice pro ohrožená zvířátka v Bartošovicích. Jezdíme tam každoročně a vždy se tam moc těšíme.Nachází se tam mimo jiné čáp,který nelétá ,protože má poraněné křídlo.Ale každý rok vždy vyvede několik mláďátek.Letos to měl obzvláště těžké,protože jak seděl na svých vajíčkách,přihnala se „velikonoční „ zima, ale čáp seděl dál,přestože na něm byla asi půlmetrová vrstva sněhu a byla vidět jen hlava.

 

ImageImage

Image

Oslava Dne Země v parku E.Beneše

Ve čtvrtek jsme se zúčastnili oslav Dne Země v parku E.,Beneše,kde děti ze 3.oddělení vystoupili na podiu na písničku Večerníček a Na zvířecí poradě.Také jsme vystavili své výrobky z odpadového materiálu na téma pohádky O Koblížkovi.

Image Image

Image Image

Pohádkový les

V sobotu se hrstka odvážných dětí spolu s rodiči a p.učitelkami vydali za trošku chladného počasí na Pohádkový les do Kamenárky. Všechny děti byli za splněné úkoly odměněni.

ImageImage

Image Image

Otevírání zahrady

V úterý 23.4.jsme pořádali akci Otevírání zahrady  s brigádou rodičů.Nejdříve jsme si zahradu uklidili,probudili velrybu Matyldu,zazpívali sluníčku a přivítali jaro.Zatancovali jsme na písničku Večerníček a Na zvířecí poradě a nakonec jsme si všichni opekli špekáčky a poseděli u kytaru o ohně a na zahradě.Odpoledne se vydařilo a děkujeme rodičům za pomoc při úklidu zahrady.

Image Image

 

V pátek jdeme sbírat odpadku do nedalekého lesíka Kubáně. Samozřejmě vždy děti poučíme,co se smí a co se nesmí sbírat a děti si na ruce musí dát staré rukavice.Doufáme ,že tímto dobrým skutkem pomůžeme naší „Zemičce“ a sami si tak budeme pamatovat,že odpadky do přírody nepatří.

Aktualizováno Čtvrtek, 25 Červenec 2013 07:42