Přihlášení/Odhlášení
PRVŇÁCI VE ŠKOLCE PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 31 Leden 2010 16:18

Stáva se již samozdřejmostí, že předškolní děti navštěvují 1. třídu základních škol. Mají tak možnost poznat, jak to ve škole vypadá, co všechno se jejich starší kamarádi učí a co už umí, ale také, co je bude za pár měsíců čekat.

Naše děti v Lubině mají možná jednu velikou výhodu, že před vstupem do 1. třídy školu, kam nastoupí, důkladně znají. A nejen školu, ale také  starší kamarády i paní učitelky. Pravidelně totiž navštěvujeme základní školu a společně podnikáme spousty aktivit. Chodíme do tělocvičny cvičit a přicházíme za prvňáčky v rámci společného projektu se školou "PŘEDŠKOLÁCI VE ŠKOLE".

Tentokrát jsme ale udělali jednu nečekanou změnu a pozvali prvňáky na návštěvu k nám, zpět do školky. Školáci toto pozvání přijali s nebývalou radostí.  A to netušili, co je všechno čeká. Všechny děti si vybrali jednu barvu a tím vytvořili společné barevné týmy. Čekaly je zajímavé úkoly. Naše děti měly za úkol své starší kamarády naučit jedno zimní rozpočítadlo. Využili jsme znalosti školních dětí - museli úkol přečíst svým mladším kamarádům, kontrolovali, zda naše děti správně počítají a společně tvořili z katriček dvojice, kde byl nápis a obrázek. Který tým splnil všechny úkoly, získal části obrázku, který nakonec děti společně poskládali. Ale aby si to opravdu všichni užili dosytosti, vyšetřili jsme taky čas na hraní. A to se školákům teprve líbilo. Kdyby nemuseli zpět do školy na oběd, možná, že by si tam hráli ještě dnes.

Image

Image

Image

Image

Aktualizováno Čtvrtek, 09 Září 2010 19:03