Přihlášení/Odhlášení
Základní údaje o MŠ Krátká PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Neděle, 25 Leden 2009 18:43
Ředitelka školy:
Bc. Hana Borosová

Vedoucí učitelka: Bc. Iva Pustková
Adresa: Krátká 1105, 742 21 Kopřivnice
Telefon:
556 813 305
E-mail:
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Najděte si nás na mapě.

Mateřská škola je umístěna na strategickém místě. Nedaleko je autobusové i vlakové nádraží, obchodní centrum, ZŠ M. Horákové a ZŠ sv. Zdislavy.

Děti mají možnost vycházek do přírody i za město nebo bohatého kulturního vyžití - v blízkosti je kulturní dům, kino.

Mateřská škola je účelová budova panelového typu, je situována v blízkosti městského centra. Byla otevřena v roce 1974 a původně sloužila jako závodní mateřská škola pro podnik Tatra Kopřivnice. Od 1. 1. 2003 je součástí příspěvkové organizace a je sídlem ředitelství Mateřských škol Kopřivnice.

V roce 2011 byla provedena v MŠ rekonstrukce za podpory města a EU.

Školka má čtyři třídy s celkovou kapacitou 104 dětí ve věku od 3 do 7 let, součástí je i vlastní kuchyň.

Každá třída má zapsáno 26 dětí.

V přízemí se nachází sídlo celé organizace, tj. ředitelna, sekretariát a účtárna. Je zde kuchyň, kancelář vedoucí školní jídelny a také vstup pro děti na školní zahradu. První patro využívají děti 3 – 5 leté ze třídy Pomněnek a 4,5 – 7 leté děti ze třídy Kopretin. Pro pobyt ve školce mají hernu, třídu se stoly a židlemi pro vzdělávací činnosti a stravování, toalety a umývárnu. Děti odpočívají na dřevěných lehátkách v herně, které denně chystá p. uklizečka. Součástí tříd jsou i samostatné šatny pro děti. Nachází se zde malá kuchyňka mezi oběma třídami, která slouží pro výdej stravy pro tyto třídy. Vedle třídy Pomněnek je menší sborovna pro zaměstnance.

V druhém patře je třída Pampelišek pro děti 3 – 5 leté a třída Zvonků pro děti ve věku 5 – 7 let. Jsou také částečně smíšené. Pro pobyt ve školce mají hernu, třídu se stoly a židlemi pro vzdělávací činnosti a stravování, toalety a umývárnu. Děti třídy Pampelišek odpočívají na dřevěných lehátkách v herně, které denně chystá p. uklizečka, děti třídy Zvonků odpočívají na molitanových lehátkách, které si podle situace chystají samy. Součástí tříd jsou i samostatné šatny pro děti. Nachází se zde malá kuchyňka mezi oběma třídami, která slouží pro výdej stravy pro tyto třídy. Vedle Třídy Zvonků je kancelář vedoucí učitelky.

Využíváme velkou zahradu, na které v současné době probíhá revitalizace ve spolupráci EU, dokončena bude v měsíci listopadu 2013.

Škola má vlastní školní jídelnu.

Provoz školy:    6.00 - 16.00 hodin.

Aktualizováno Středa, 01 Duben 2020 12:04