Přihlášení/Odhlášení
VÁNOCE 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Úterý, 11 Prosinec 2018 08:49

Čertí školka

Ve čtvrtek 6. prosince bylo v naší školce veselo. Do školky totiž místo dětí přišli andělé a čertíci. Pohráli si ve třídách, shlédli představení o Jinálkovi z Jinálkova a potom už netrpělivě čekali, zda do třídy vstoupí známá trojice Mikuláš, anděl a čert s nadílkou. A dočkali se. Děti zarecitovaly a ty zlobivější slíbily, že se do příštího roku polepší. Mikuláš všechny obdaroval a vydal se dál na svou cestu.

 

Vánoční tvoření s rodiči

Ve čtvrtek 6.12. v naší školce proběhlo vánoční tvoření s rodiči. Ve třídě Sluníček vznikaly svícinky, Berušky zdobily papírové taštičky na drobné dárečky a u Včelek se vyráběli vánoční andělé. Výrobky si však děti neodnesly domů, ale putovaly do nemocnice za onkologicky nemocnými dětmi, aby jim alespoň trochu zpříjemnily předvánoční čas, který děti musí trávit na lůžku. Děkujeme všem rodičům za účast.

 

Zdobení stromečku

V pondělí 10.12. jsme před naší školkou zdobili stromeček. Sluníčka zavěšovala jutové anděly. Berušky závěsy ze sušeného ovoce, a Včelky kolečka z ptačího zobu. Teď máme nejen krásně ozdobený stromeček, ale i venkovní krmítko, kam si mohou ptáčci přiletět pro něco dobrého k jídlu.

 

Předvánoční veselí

Tradiční akcí v naší školce je předvánoční vystoupení. A to proběhlo hned ve dvou dnech, 7.12. pro děti ze ZŠ Alšova, MŠ Ignáce Šustaly a DC Motýlek, a 12. 12. pro rodiče. Všechny tři třídy nazkoušely pestrý program, za který sklidily zasloužený potlesk.

 

Matoušek

V úterý 18. 12. měla třída Včelek vzácnou návštěvu. S maminkou se do školky přišel podívat chlapeček Matoušek, kterému byl určen výtěžek charitativního běhu "Běžím, co můžu a pomůžu". Děti předvedly Matouškovi čertovské vystoupení a potom přebrala Matouškova maminka z rukou paní vedoucí učitelky Lenky Šafářové finanční příspěvek na chlapečkovou rehabilitaci.

 

Vánoční jarmark

Ve středu 19. 12. se Včelky vydaly do města na vánoční jarmark. Za účasti dětí ostatních mateřských škol se zapojily do zpívání vánočních koled. Vyzbrojeni zvonečkem nebo rolničkou děti zazpívaly pět koled a nezapomněly ani zazvonit Ježíškovi do nebe. Počasí nám přálo, sluníčko svítilo, a tak se děti po zpívání vydaly podívat, co se na takovém jarmarku prodává a potom vyrazily zpět do školky.

 

Slavnostní den

Čtvrtek 20. 12. byl pro děti ve školce výjimečný. Všichni totiž netrpělivě čekal, zda k nám zavítá Ježíšek s nadílkou. Ráno na děti čekalo divadelní vystoupení a po něm už se chodbami školky ozývalo cinkání zvonečku. Ježíšek opravdu přišel a dětem přines spoustu hraček, které děti hned vyzkoušely. Následoval slavnostní oběd, kdy každá třída seděla u jednoho nazdobeného stolu. Atmosféra byla velmi příjemná, děti se těšily z nových hraček, ochutnávaly cukroví a všem nám bylo spolu moc dobře.


 

Aktualizováno Čtvrtek, 20 Prosinec 2018 18:27