Přihlášení/Odhlášení
PROSINEC 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 24 Listopad 2018 23:05

MOŽNÁ PŘIJDE I MIKULÁŠ 6.12.2018

Opět se po roce se u nás ukázali. A přišli všichni tři - čert, anděl i Svatý Mikuláš. Ve všech byla malá dušička a nevěřili jsme svým malým ouškům, co všechno o nás Mikuláš ví. I nějaká malinká slzička ukápla, ale naštěstí vše dopadlo dobře. Odešli s prázdnou, ale knihou plnou slibů, že se polepšíme.

ANDĚLÉ Z LUBINY akce RaD 13.12.2018

Andělé se slétli do Lubiny. V prostorách školky proběhla po celý měsíc malá výstava andělů a vše vyvrcholilo společnou akcí na školní zahradě. Rodiče a přátele školky jsme přivítali krátkým vystoupením dětí a pohádkou VÁNOČNÍ STROMEČEK. kdo chtěl, si vyrobil andílka z papíru, kdo chtěl ochutnal cukroví, kdo chtěl dal si vánoční punčík a všichni nakoupili v našem andělském stánku - výtěžek bude věnován sdružení Záblesk pro hluchoslepé, část věnujeme Záchranné stanici v Bartošovicích a všem moooooooooooooooc děkujeme.

BRUSLENÍ PRO ŠKOLKY 13.12.2018

A je to tady. Brusle nazout a jdeme na to. Ostřílení kozáci si už na bruslích byli docela jistí a vyrazili na led bez opory. Ti, kteří stáli na bruslích poprvé, začali zjišťovat, co to všechno obnáší. Ale musíme se pochválit. Je to paráda.

VÁNOČNÍ OBĚD A VÁNOCE VE ŠKOLCE 17.12.2018

Jednoho dne nás na zahradě čekal tajemný balík. Nejdřív jsme si mysleli, že je plný dárečků, ale ouvej, byl docela prázdný. Dárečky byly u vánočních stromečku. A že jich bylo. Úžasné - a všechny pro nás do školky. A aby bylo všechno tak, jak opravdu má být, tak byl i vánoční oběd s cukrovím.


VÁNOCE  - muzeum Příbor 18.12.2018

Jak to chodívalo o vánocích kdysi? Podobně jako dnes. Jen si toho asi lidé více užívali. Ale stejně jako my pekli vánočku, cukroví a zdobili stromeček. A na štědrý den čekali na Ježíška.

VÁNOČNÍ JARMARK - KOPŘIVNICE 19.12.2018

Již po několik let se děti z mateřských škol scházejí na vánočním jarmarku v Kopřivnici, které je spojeno s vánočním cinkáním Ježíškovi a zpíváním vánočních koled. A nejen to. Každoročně se prodejem vánočních drobnůstek snaží pomáhat těm, kteří to potřebují. Výtěžkem podpoří život hluchoslepých lidiček.

Aktualizováno Úterý, 22 Leden 2019 21:21