Přihlášení/Odhlášení
"TULENÍ" BRUSLENÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Neděle, 07 Leden 2018 11:35

První lekce bruslařské školičky nás čekala ve čtvrtek, hned v prvním lednovém týdnu. Byla to legrace okořeněna kapkou adrenalinu, se špetkou nervozity a doplněna hromadou legrace.

Jak vlastně začal den a kde se vzal název tulení bruslení? Ve čtvrtek se z nás všech stala ranní ptáčata, když jsme se ve školičce všichni bruslaři potkali už o půl osmé. Pro někoho legrace, někdo musel nařídit budík :-) A že bylo práce - svačinka, teple se obléci, vzít všechny věci, nic nezapomenout, pro opomenuté se vrátit, hurá můžeme vyrazit.

Do autobusu nastupovalo 25 natěšených děti za tříd Rosniček, Medvídků i Světlušek. Kdy začala první legrace? Již v šatně, neboť obout si brusle není žádný med a zavázání bruslí všem dětem vysvléklo do triček všechny přítomné dospělé. V šatně se také objevil název tulení bruslení odvozen z názvu Tulení den. Nebojte se milí rodiče a přátelé naší školičky, nepřepadlo nás stádo tuleňů. Jen jsme se učili s dětmi držet balanc na bruslích s cílem dojít na ledovou plochu. A jelikož k sobě máme blízko byli jsme si vzájemně oporou a podporou před pády. Ve výsledku to vypadalo jako jedno velké nekončící objímání a tulení :-D

Na ledovou plochu jsme dorazili v počtu 25 dětí - teple oblečených, s bruslemi, helmami i rukavicemi. Páni trenéři nás obdarovali brankami a šlo se na věc. Holky do leva, kluci doprava. Co se děti učily? V první řadě, že bruslení jako všechny pohybové aktivity jsou moc prima a přináší spousty legrace. Naučili se také jak dát nožky, aby se rozjeli. Jak spadnout, aby si neublížili. Po pádu se postavit. Na konci lekce sbírali puky s tenisovými míčky a házeli je do velkých pneumatik.

Odměnou za velkou snahu bylo dětem nejen sundání bruslí, ale i teplý nápoj, který rozzářil oči a úsměvy všem dětem. Nezbývá než říci, že do autobusu nastupovalo 25 spokojených usměvavých dětí, které se ptaly, kdy půjdeme znovu. Byly to stejné děti, které se nemohly dočkat oběda a odpoledního spánku ;-)

Nakonec bychom rády poděkovaly rodičům, kteří s námi absolvovali první lekci bruslení. Panu Kneslovi a paní Kuchařové za výpomoc při zavazování bruslí dětem. Rodičům Oliverka, rodičům Mikuláška a tatínkovi Jonáška za cenné zpětné vazby ke shlédnuté první lekci.

Paní učitelky Markéta a Marcela

Aktualizováno Neděle, 07 Leden 2018 11:39