Přihlášení/Odhlášení
PŘEDVÁNOČNÍ ČAS PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Sobota, 23 Prosinec 2017 21:44

Krásný adventní čas jsme začali ozdobením smrku před školkou. Nejmladší děti namalovaly šišky a starší děti vytvořily ozdůbky ze sušeného ovoce.

Mikuláš
5. prosince třída Včelek viděla v kině Mikulášskou pohádku. 6. prosince nás navštívil ve školce Mikuláš i s andělem. Děti jim zazpívaly, zatancovaly a přednesly básničky a všechny dostaly pěkný dárek.
8. prosince se třídy Včelek a Berušek přeměnily v peklíčka a děti v čertíky. Den byl zábavný a divoký. Děti si skvěle užily divadelní představení "Čertovské harašení".


Pomáháme
a děláme radost druhým. Již tradičně rodiče s dětmi tvořili dárečky pro děti na onkologické oddělení FN v Ostravě. Spolu s rodiči jsme také přispěli nadaci Záblesk zakoupením vánočních pohlednic, které vytvořily děti ve výtvarném kroužku.
Nejstarší děti pomáhaly dětem z DC Motýlek vystřihovat a zdobit vánoční stromečky a na návštěvě v centru si užily vánoční dopoledne.


Zdravé dobroty
K vánocům patří také příprava pochoutek. S dětmi jsme upekli voňavé perníčky. Rodiče donesli recepty i ochutnávky zdravých dobrot. A maminka Klára zájemcům vysvětlila a názorně předvedla jak se připravuje a peče kváskový chléb.


Kouzelné Vánoce
Adventní čas jsme chtěli zpříjemnit pěkným a milým vystoupením dětí. Věříme, že se pásmo vánočních písní, tanečků a koled líbilo dětem z DC Motýlek a žákům 1. tříd ZŠ Alšova 12. prosince a také potěšilo rodiče a prarodiče 14. prosince.

Vánoce ve školce
Zpívání koled, pouštění lodiček, vnímání vůní, vánoční atmosféry... a zazvonil zvoneček... přišel Ježíšek s dárky.
Přejeme všem: Hezké vánoční svátky,
ať máte čas na pohádky,
ať se na Vás štěstí směje,
ať Vás láska stále hřeje,
ať Vás úspěch provází
i v roce, který přichází.

Aktualizováno Sobota, 30 Prosinec 2017 15:46