Přihlášení/Odhlášení
Práce logopedického týmu běží na plné obrátky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Mgr. Alena Pokorná, Mgr. Markéta Fišerová   
Pondělí, 09 Květen 2016 11:48

Říjen 2016

Logopedický tým Mateřských škol Kopřivnice p.o. se sešel v MŠ Jeřabinka, aby naplánoval svou preventivní činnost na celý školní rok. Na první schůzce logopedické asistentky plánovaly především logopedickou depistáž v mateřských školách. Depistáž má za úkol aktivně zmapovat vývoj řeči u všech školkových dětí a  posoudit, zda se řeč správně vyvíjí, popř. odhalit rizikové faktory a doporučit rodičům návštěvu logopedické poradny. Alarmující situaci, na kterou jsme upozorňovali před několika lety, se daří systematickou péčí o dětskou řeč stabilizovat. V každé mateřské škole organizace pracuje logopedická asistentka, která vytváří vhodné zázemí pro rozvoj logopedické prevence a poskytuje poradenství rodičům. Pokud se u dětí vyskytnou vážnější potíže, rodičům je doporučena logopedická péče u některého z klinických nebo školských logopedů. Mateřská škola potom na práci logopeda navazuje, popř. přímo s logopedem spolupracuje. Poradenství rodičům poskytují také školní speciální pedagogové.

Logopedický tým naplánoval svou celoroční činnost, do které také spadá akce pro rodiče a děti na školní zahradě : Povídání v zahradě III. Čeká nás v dubnu 2017. Takže nám nezbývá, než se těšit, že se tam spolu sejdeme a popovídáme o správném dětském povídání!

 

Povídání v zahradě II.

MŠ Krátká, 26. dubna 2016 od 15.00 do 17.30 hodin

V úterý 26. dubna 2016 se od 15.00 hodin na zahradu MATEŘSKÉ ŠKOLY KRÁTKÁ slétlo hejno Berušek. Nebyly to Berušky ledajaké......byly to logopedické asistentky všech kopřivnických školek a přilétly proto, aby si s dětmi na zahradě školky ověřily, jak jim jde povídání.

Akce POVÍDÁNÍ V ZAHRADĚ byla svého druhu už druhá v pořadí. Ta první byla součástí projektu Koordinace logopedické preventivní péče v organizaci Mateřské školy Kopřivnice p.o. v roce 2013.

A právě druhé Povídání v zahradě přilákalo ještě o trošku více dětí než to první-  bylo jich 120. Přišly s rodiči nebo s prarodiči, aby si pohrály, zasoutěžily a přitom protáhly svoje pusinky, vyzkoušely čich, sluch, zrak, a taky se trochu proskákaly v rytmu naší mateřštiny.

img_1179.jpg - 43.36 Kb img_1181.jpg - 40.38 Kb

Dětem se to líbilo a logopedickým asistentkám také. Každá chvilka, kterou věnujeme rozvoji dětské řeči, má totiž svou cenu. Aby se povídání našich dětí neustále zlepšovalo, je potřeba věnovat tomu úsilí. Ve školkách to děláme denně a na zahradě jsme zapojily také rodiče.

img_1187.jpg - 44.09 Kb img_1194.jpg - 42.61 Kb

Když bude máma s tátou vědět jak na to, půjde nám to mnohem rychleji.

Přilétneme zase za rok na jaře a těšíme se na to, že nám povídání půjde zase o trošku lépe. Těšíme se na vás!

Logopedické asistentky- BERUŠKY.

img_1245.jpg - 42.93 Kb

Aktualizováno Neděle, 23 Říjen 2016 15:17