Přihlášení/Odhlášení
ČERVENEC, SRPEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Pondělí, 09 Květen 2016 04:38

 

 

 

KRÁSNÉ SLUNEČNÉ PRÁZDNINY!!!

 

 


 

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

Jako každým rokem, tak i letos, proběhlo loučení s předškolními dětmi. Nejdříve byly pasování na školáky, poté si s rodiči opékali párek a nakonec se společně rozloučili. Děti si připravily ve třídě spacák, nasadily na záda batohy a už se jelo vláčkem do Štramberku. Cílem cesty byla jeskyně Šipka, kde děti hledaly mapu, která je zavedla za pokladem. Cesta do MŠ byla plná emocí. A ráno už děti vítala paní kuchařka s čajem a vánočkou a jejich kamarádi, kteří ještě jeden rok zůstanou s námi v mateřince.

 

Poslední divadélko v letošním školním roce přijelo za dětmi dne 14. 6. Divadlo Beruška představilo pohádku o Africe a zvířátkách. Také přijel indián, který zatančil taneček v nových botách.


Tatínci, v rámci projektu polytechnická výchova, stloukli ze dřeva ptačí budky a naučili děti pracovat s nářadím a dřevem. Odměnou jim byl jablkový závin, kafíčko a úsměv všech zúčastněných.


Pro rodiče i děti si připravily paní učitelky výlet za pejsky do útulku ve Vlčovicích. Děti si s pejsky pořádně vyhrály. Pejsky hladily, drbaly, vyvenčily i rozmazlovaly pamlsky. Ne jedno dítě chtělo psího mazlíčka domů...


Odpolední celoorganizační akce "Hrajeme si a pomáháme" byla připravená pro všechny děti ze všech mateřinek, která začínala u MŠ I. Šustaly a končila při MŠ Záhumenní. Pro děti byly připravené různé aktivity, malování na obličej, skákací hrad a písničky s HIT rádiem.


Pán Zimovčák seznámil děti se svým projektem "Na kole dětem". Děti si zkusily jízdu na kole vyrobené v minulém století a poté se společně projeli po cyklotrase v Kopřivnici.


ZŠ E. Zátopka každoročně pořádá svou školní akademii, na které letos nechyběla naše mateřská škola. Dětem se všechna vystoupení líbila a své nadšení projevily dlouhým aplausem.


Předškoláci si udělali výlet a navštívili MŠ Lubina a ve středu 1. 6. ke Dni dětí odjeli do Ostravy do Dinoparku.

 

Povolání rodičů - tak zní střednědobý projekt od našich smíšených tříd. Děti jsou seznámeny se zaměstnáním svých rodičů. Ve třídách si vyzkouší, co taková cukrářka, knihovnice, pilot, chovatelka, švadlena, lékař, včelař, fotograf umí, znají a dovedou, a poté nás maminky a tatínci vítají ve své práci.

fotografka a včelař

 

řidič a redaktor

 

pilot a lékař

cukrářka a knihovnice

Na třídě u předškoláčků zahájily paní učitelky střednědobý projekt DINOSAUŘI. Nejdříve děti našly zkameněliny a vykopávky, společnými silami vyráběly dino-vajíčka, namalovaly obrovského dinosaura a plnily zajímavé aktivity, které jim připravily paní učitelky.

 

Ve spolupráci s první základní soukromou školou MIS music, byl uspořádán koncert pro děti a rodiče na školní zahradě v atriu, a to v úterý 17. 5. v 15.00. Pán učitel Hanibal zahrál písničky na elektrické klávesy, pán učitel Pístecký foukal do zobcové flétny a jejich žáci seznámili obecenstvo s trubkou, saxofonem a klarinetem.

A protože nám počasí přeje, cestujeme do blízkého okolí. Poznáváme nová města, krásu okolního prostředí, vychutnáváme si dobrůtky z batůžku a jízdu vlakem či autobusem.


 

Tanečky, zpívánky a divadelní představení bylo k vidění v úterý 10.5. na školní zahradě. Celá akce byla věnovaná všem maminkám de Dni matek. Děti si za své výkony mohly začarovat a zatancovat spolu s "Vílou Kopretinou", která připravila dětem zábavné odpoledne.

 

Předškoláci ukončili svůj projekt Doprava na školním hřišti. Skládaly se zkoušky z jízdy na koloběžce, ze znalostí dopravních značek a předpisů. "Policejní příslušník" dětem pogratuloval, předal řidičský průkaz a malou sladkou odměnu.Aktualizováno Úterý, 05 Červenec 2016 12:04