Přihlášení/Odhlášení
Svět je velká zahrada PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 20 Září 2009 18:38

 

Svět je velká zahrada

Cílem Mateřských škol Kopřivnice je celková proměna zahrad všech zařízení. S tímto velkým projektem, modernizace školních zahrad financovaným z prostředků EU, započaly Mateřské školy Kopřivnice v roce 2008.

Děti budou moci v rámci mateřských škol střídat místa svých her a nenásilně se seznamovat s různým prostředím.Vybudují si tak vztah k přírodě, ke které by jinak jako městské děti neměly mnohdy ani přístup.Každá z mateřských škol bude mít zahradu s určitým tématickým zaměřením.

 

Mezi první z MŠ, které proměnily svou zahradu, je Mateřská škola Záhumenní s projektem "Kamenný svět". Součástí tohoto světa je geologická expozice, hmatová stěna, mozaiky z různých typů kamenů, sestavy kamenných pítek, tesací desky, kamenné zídky, které podpoří u dětí rozvoj a poznávací efekt  a další koutky k rozvoji tvořivosti s kameny.

"Vodní svět" je tématem projektu  Mateřské školy Česká, kde na ploše vody tvořené modrým kačírkem, je rybářská loď se sítěmi,skluzavkami, majákem s rozhlednou.Nechybí ani ostrovní vesnice s ohništěm.Dominantou celé zahrady bude velryba s šesti vodními střiky.

Tyto zahrady byly dokončeny v roce 2010.

V druhé výzvě byla revitalizována MŠ Lubina a jejich zahrada Ptačí svět a MŠ Jeřabinka se Zahradou smyslů,které byly slavnostně otevřeny ve školním roce 2011/2012.

Ve třetím kole  byly v závěru roku 2013 dokončeny MŠ Krátká a jejich Zahrada plná pohybu a MŠ Francouzská a zahrada Země pohádek.

Podívejte se na reportáž o našich zahradách ve vysílání ČT:

Předškoláci v Kopřivnici si hrají v unikátních poznávacích zahradách.

 

Otevírací doba zahrad r.2020.

Návštěvní řád zahrad

Provozní řády zahrad:

 

Aktualizováno Pondělí, 31 Srpen 2020 18:07