Přihlášení/Odhlášení
ÚNOR 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 01 Únor 2016 13:05

 

VŠE, CO VÍME O KNIHÁCH - projekt I.třídy (vrabčáci)

I my malí Vrabčáci už víme, jak vznikne papír. Víme, co všechno se s ním dá dělat – dá se trhat, stříhat, mačkat, překládat ale i na něj malovat a dokonce psát písmena. Také jsme si povídali, kdo pro nás píše knihy a kdo do knížek maluje podle příběhu obrázky. Co by bylo, kdyby nebyly knihy,  to taky víme- nemohli bychom číst, učit se, nedalo by se listovat a nic bychom se nenaučili. Ale to není všechno – taky už víme, kde si knihu půjčit nebo koupit. Takže, hurá do knihovny nebo do knihkupectví J.

    

 

KDE VZNIKAJÍ ZÁKUSKY A DORTY - návštěva výrobny zákusků 16. 2. 2016 (skřivani)

Mňamky, mňam. Tak jsme zase o něco málo chytřejší - víme, kde a jak se vyrábějí zákusky. A co všechno se prodává v cukrárně. No a nějaký malý dortík, tak ten bychom asi taky zvládli. No, jen se podívejte, co po nás zbylo.

  

 

ZÁPIS DĚTÍ DO 1. TŘÍDY  11. 2. 2016

Ve čtvrtek to zase po roce vypuklo. Většina malých předškoláčků sice celé dopoledne svištěla v Palkovicích na lyžích, ale už odpoledne seděli vystrojeni v lavicích základní školy. Přišli k zápisu do 1. třídy. Všichni byli stateční a zvládli to. Určitě o ty "naše" dětičky nemáme strach. Víme, co v nich je a víme, že to zvládnou.

   

 LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 8. - 11. 2. 2016 "USMĚVAVÉ LYŽOVÁNÍ"

Počasí bylo zajímavé, ale my pořád doufali, že to prostě letos vyjde. Vždyť jsme letos měli 20 malých lyžníků. Ti ostřílení, kteří už stáli na lyžích vloni, ti se s ničím nepárali a hned vyjeli na svah. To byli naši TYGŘI. Ti menší - DRACI - se s těmi začátky museli trochu poprat, ale byli o to víc úžasní. NO PROSTĚ - sníh, sluníčko, lyžaři a spousta úžasných lidiček kolem. Co víc si při takových akcích přát. Tak zase za rok. Už dnes se těšíme.

    

 

 

 DĚTSKÝ MAŠLIČKOVÝ MAŠKARNÍ PLES neděle 7. 2. 2016 Lubina

Nejen mašličky, ale hlavně krásné masky dorazily na náš maškarní ples pro děti. Díky všem, kteří se starali o program se všichni dobře bavili. Některým v tombole štěstí přálo více, některým méně, ale věříme, že všichni odcházeli s úsměvem na tvářích.

Aktualizováno Čtvrtek, 10 Březen 2016 09:41