Přihlášení/Odhlášení
ÚNOR 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťán Soukalová   
Neděle, 31 Leden 2016 06:25

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

Hned po jarních prázdninách čekala na děti kopřivnická pěvecká soutěž MiniKoprstar. Na třídách se konaly castingy, kde byly vybrány tři děti z každé věkové kategorie. Na druhý den vybrané děti předvedly svůj um před zraky celé MŠ. Přísná a spravedlivá porota nakonec vybrala pět dětí. Dostaly odměnu a dlouhý potlesk od svých kamarádů.

Ve čtvrtek se konaly zápisy našich předškoláčků do prvních tříd. A naše paní učitelky nenechaly nic náhodou a "žáčky" pečlivě připravily.

 

Únor patří zamilovaným. Slaví se svátek sv. Valentýna. Děti stříhaly srdíčka, zdobila se srdíčka barvičkou, skládaly se z PET vršků nebo si "Valetnýnku" navzájem vyměnily. A nezapomněli jsme na dobrůtky. Pekla se perníková srdéčka nebo muffiny.

A svátek zamilovaných patří především dospělákům, proto si rodiče mohly v kroužku Zdravý kuchtík smlsnout na perníčcích s marcipánem nebo zeleninových pomazánkách, které děti mazaly na chléb, který byl vykrajován do tvaru srdíčka.

A protože pokračujeme v tématu Ledové Království, rozhodly jsme se, že naši rodiče vyrobí roztomilé Olafy, které budou zdobit spojovací chodbu naší budovy.

 

Ve středu 17. 2. se konalo velké finále v pěvecké soutěži MiniKoprstar 2016 a to v Kulturním domě v kinosále. Naše děti zazpívaly své písničky, ale neobsadily žádné ze tří míst. Nám to však nevadilo, protože důležité je se zúčastnit. Dětičkám gratulujeme za výkony a hlavně za odvahu.

 

Únor je také měsíc maškarní bálů a veselí. Rodičům jsme přenechaly přípravy masek, ale dobroty na karneval, zvládly děti zcela samy.

 

A je to tady. Karneval!!! Na školce pobíhaly krásné Anny a Elsy, studení Olafi, chlupatí sobi Sveni nebo chrabří Kristoffové. Paní učitelky nachystaly dětem na třídách plnění úkolů, které se týkaly tématu Ledové Království. Před příjezdem Kouzelníka Aleše, jsme se dosyta občerstvili a pak  jsme s otevřenou pusou zhlédli kouzelnické triky a čáry.

 

Poslední únorová akce, Olafovo dobrodružství, patřila rodičům. Sešli jsme se, abychom rodičům ukázaly něco málo z edukace. Formou zážitkového učení jsme se přenesli do budoucí matematiky. Třídili jsme, přiřazovali, počítali a poznávali geometrická tělesa.

 

Aktualizováno Sobota, 09 Duben 2016 05:05