Přihlášení/Odhlášení
ŘÍJEN 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 14 Říjen 2015 09:53

PODZIM JE KRÁSNÝ - obrazy z vycházky

 

JABLÍČKOBRANÍ akce RaD - 20.10.2015

No ono to není jen tak, být sadařem. A mít pořádnou úrodu jablek. To se to nejdříve musí pěvně na zahradě nebo v sadu posbírat, něco sníst a zbytek zpracovat. A tak jsme jako správní sadaři dále zpracovávali jsblíčka. Společně s maminkami pekli štrůdlík, chystali jablíčka na sušení - mňamky sušené křížaly, převáželi traktůrkem do sklepa na zimní uskladnění a to hlavní udělali moštík. a ten teda byl. No, prostě. Ono to není jen tak. Jo a ještě jsme vařili na zahřátí jablíčkový čaj a představ te si, na oběd jsme měli jablíčkovou polévku.

      

 

SBĚR JABLEK - 19.10.2015 (Skřivánci)

Ne jeden pytel, ale hnedle dva jsme nasbírali na zahradě, na které se letos opravdu urodilo. A protože víme, že bez práce nejsou koláče a bez jablek mošt, tak jsme byli opravdu hodně pilní. A co nám bylo odměnou? Slaďoučké jablíčko. A co bude za odměnu zítra???? MOŠT. Tak už se těšíme.

   

 

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ - 7.10.2015 (Skřivánci)

Uřrídit koloběžku, sledovat cestu a dané směry jízdy a ještě k tomu semafor - no, tak to tedy není jen tak. však si to klidnš vyzkoušejte. První jízda byla opravud zajímavé, ale druhá a třetí - už jsme sezačali orientovat, reagovat na signály a taky jsme už věděli, jak vjíždět a jak jezdina na kruhovém objezdu. No, není to s námi tak marné. Třeba z nás jednou budou dobří řidiči.

   

 

SFÉRICKÉ PLANETÁRIUM - TAJEMSTVÍ STROMŮ 6.10.2015

Paráda. Už nafukovací kopule, která vyrostla v herně naší školky předpovídala nějaké pořádné tajemství. Bylo to tajemné malé kino. S úžasným filmem a životě stromů. Na cestách nás doprovázela malá zvířátka a o stromech nám prozradila velikou spoustu tajemství. Jak srtom žije, roste, kde bere vodu, co potřebují plody ......

   

Aktualizováno Čtvrtek, 29 Říjen 2015 14:07