Přihlášení/Odhlášení
ZÁŘÍ 2015 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 19 Září 2015 20:22

VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY A HUB V LUBINĚ 29.9.2015

Jako každoročně, tak i letos jsme navštívili zahrádkářskou výstavu v Lubině. A zase nás mělo co překvapit - tak třeba salátová okurka hadovka, které opravdu vypadala jako had nebo dýně nadměrné velikosti, či houby jedné, nejedlé, ale i jedovaté. Jen zelí asi letos nikdo nepěstoval, protože jsme je tam nikde nenašli.

   

 

PROŽITKOVÉ UČENÍ

VRABČÁCI - TŘI PRASÁTKA

   

SKŘIVÁNCI - STROMY V SADU

   

 

NA NÁVŠTĚVĚ U ONDŘEJE 17.9.2015

Ve čtvrtek jsme přijali pozvání Ondráškovy maminky, abychom se přišli podívat na králíčky. Jenže. Nezůstalo jen u králíčků. Maminka nám ukázala, jak se kosou a srpem seče tráva a chystá zvířátkům krmení. Viděli jsme taky krůty, o kterých jsme si nejdřív mysleli, že jsou to mláďata pštrosa a dvě korely. U rybníčku jsme tiše čekali, až se zjeví "zlatá" rybka a ve skleníku se na nás usmívaly tři kulaťoučké melouny. Jako poděkování jsme mamince pomohli každý vyloupat jednu kukuřici - a že to není jen tak - jen si to zkuste. Nakonec jsme slupli upečené tyčinky a vypravili se zpět do školky. No prostě zážitků až až.

   

 

ZAHRADA PLNÁ POHYBU 14.9.2015

Skřivánci vyrazili na obhlídku školní zahrady u MŠ Krátká. Je jiná než ta naše a tak bylo na čase vše vyzkoušet. Všechno bylo fajn, ale nejvíc se nám asi líbila lanovka. A taky malá trampolína. Jo a taky kladkostroj. Hmmmm, takže vlastně všechno. Tak zase někdy.

    

 

FESTIVAL MEDU A PÍSNIČEK 3.9.2015

Letošní školní rok jsme začali hned výletem do Kopřivnice na Fojtství - konal se tam festival medu a písniček. Počasí nám také přálo a tak se  to všude hemžilo nejen včelkami, ale i dětičkami. Dozvěděli jsme se spoustu užitečných a zajímavých informací o životě včel, vyzkoušeli si poskládat úl a dalších aktivit a domů odjížděli s úsměvy na tvářích a medovou svíčkou v batůžku. Bylo to prima.

   

Aktualizováno Čtvrtek, 29 Říjen 2015 14:01