Čtvrtek, 30 Duben 2015 09:12

Výuka dopravní výchovy na ZŠ

Jarní část výuky dopravní výchovy na základních školách byla rozdělena do dvou částí.

Teoretická část probíhala na jednotlivých základních školách a praktická část se konala na dopravním hřišti.

Před všemi žáky ze 4. ročníků byl velký úkol - uspět v teoretické a praktické zkoušce a získat Průkaz cyklisty. Teoretická zkouška proběhla formou testu, kdy žáci odpovídali na otázky týkající se povinné výbavy jízdního kola, dopravních značek. Taktéž museli řešit dopravní situace na křižovatkách. Praktická část zkoušky byla vedena na dopravním hřišti za přítomnosti strážníků městské policie. Těm, kteří při zkoušce uspěli, strážníci předali průkaz cyklisty.

Aktualizováno Čtvrtek, 30 Duben 2015 09:25

Duben PDF Tisk Email
Čtvrtek, 30 Duben 2015 09:03

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Dne 24. 4. 2014 se konalo na dopravním hřišti okrskové kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů.

Soutěže se zúčastnilo 6 škol (ZŠ Alšova, ZŠ Dr. M. Horákové, ZŠ E. Zátopka, ZŠ 17. Listopadu, ZŠ Lubina a ZŠ Mniší). Soutěžilo se ve dvou kategoriích (žáci 10 – 12 let a starší žáci 13 – 15/16 let).

Žáci měli správně odpovědět na 20 otázek v testu z dopravních předpisů, dále měli bez trestných bodů projet podle pravidel a předpisů v označeném prostoru a beze ztráty trestných bodů měli obstát v jízdě zručnosti v různých disciplínách.

V kategorii mladších žáků se na 1. místě umístila ZŠ Mniší, na druhém místě ZŠ Alšova a na třetím místě ZŠ Lubina.

V kategorii starších žáků 1. místo obsadili žáci ZŠ Dr. M. Horákové, 2. místo žáci ZŠ E. Zátopka a 3. místo patřilo žákům ZŠ 17. listopadu.

Vítězové jednotlivých kategorií postoupili do okresního kola.

Aktualizováno Čtvrtek, 30 Duben 2015 09:06

Listopad, prosinec PDF Tisk Email
Středa, 29 Leden 2014 18:43

Dopravní výchova  - teoretická část

Tyto měsíce probíhala teoretická část dopravní výchovy přímo na Základních školách v Kopřivnici a přilehlých obcích. Žáci jsou seznamováni s povinnou výbavou na kole, s dopravními značkami, řeší různé dopravní situace a křižovatky.
Na jaře čeká žáky 4. ročníku písemná zkouška z pravidel silničního provozu spolu s praktickou jízdou na kole za účasti strážníků Městské policie v Kopřivnici.

Aktualizováno Středa, 29 Leden 2014 18:46

Říjen PDF Tisk Email
Středa, 29 Leden 2014 18:33

Jízdy zručnosti

Jako již tradičně na podzim se dne 24. října na dopravním hřišti konal 3.ročník soutěže s názvem Jízdy zručnosti. I přes nestálé podzimní počasí se zde sešly děti všech věkových kategorií, aby si vyzkoušely svoji zručnost při jízdě na kole nebo na koloběžce. Na jízdní dráze byly pro děti připraveny překážky jako například slalom, projíždění kolejnicí, objíždění překážky atd.
Nejvíce děti lákala jízda na křižovatce, kde je provoz řízen světelnými signály. A tak se po dopravním hřišti proháněli budoucí řidiči našich silnic.
Ceny do soutěže věnoval MěÚ Kopřivnice a Besip.

Aktualizováno Středa, 29 Leden 2014 18:35

Září PDF Tisk Email
Středa, 29 Leden 2014 16:41

Dopravní výchova

Od začátku září probíhala na dopravním hřišti praktická výuka dopravní výchovy. Zúčastnili se jí žáci 4. a 5. ročníků všech Základních škol z Kopřivnice. Dojížděli zde i žáci z okolních obcí. Zájem o výuku dopravní výchovy narůstá. Malotřídní školy se výuky pravidelně účastní již od 1. ročníku.

Den jako vymodelovaný

Dne 17. září se konal již 3. ročník akce s názvem Den jako vymodelovaný. Akce se konala v Kulturním domě v Kopřivnici. I přes deštivé počasí se na start postavilo kolem 20 účastníků všech věkových kategorií. Závodily zde modely aut malých rozměrů, ale také těch velkých. Nad našimi hlavami kroužily modely letadel z Letecko modelářského klubu Nový Jičín. Pěkné vystoupení předvedli také modeláři z DMR Aréna Rožnov pod Radhoštěm se svými terénními auty. Všichni účastníci byli odměněni drobnými cenami, které věnoval MěÚ Kopřivnice společně s Besipem.

Minizátopek

Stalo se pravidlem, že pro děti z mateřských škol je připravován štafetový závod s názvem Minizátopek. Letos počasí přálo, takže se mohlo závodit na dopravním hřišti. Závodu se účastnila desetičlenná družstva ze sedmi školek. Na prvním místě ve štafetovém závodě byly nejrychlejší děti z MŠ Záhumenní, na druhém místě se umístila MŠ Pionýrská a na třetím místě MŠ Polárka.
Součástí závodu je i soutěž o nejlepší pokřik, kde si 1. místo odnesly děti z MŠ Česká a nejlepším znakem se podle poroty pyšnila MŠ Mniší.
Velkou pochvalu si zaslouží také děti, které nesoutěžily a přišly podpořit svou školku.

Aktualizováno Čtvrtek, 07 Květen 2015 08:59