Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká


Minivíceboj MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 16 Červen 2016 09:19

I letos se naše děti zúčastnily atletických závodů Minivíceboj MŠ.Výběr dětí byl velmi těžký,protože se mohlo zúčastnit jen 5 děvčat a 5 chlapců.Závodit chtělo více chlapců než byl předepsaný počet,proto volba byla velmi těžká.Museli jsme dětem slíbit,že si závody uděláme i v MŠ.

Nejúspěšnějším sportovcem byl Vojta Douda,který získal 4 medaile a Viktorka Kalužová,která získala 2 medale.Celkově jsme se  umístili na krásném 4.místě a dokonce i medaili a sladkou odměnu dostal každý závodník.Děkujeme všem dětem za snahu,protože bojovali všichni ze všech sil.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Červen 2016 09:21
 
Výlet do ZOO PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 08 Červen 2016 16:42

"Dneska jedem do ZOO,do ZOO,do ZOO a už se moc těšíme na zvířátka....."

Tuhle písničku se učíme od pondělí a dnes jsme se konečně dočkali.Krásné počasí přispělo k tomu,že jsme si výlet užili.Krásnou vycházkou po ZOO v Ostravě jsme si  prohlídli hned několik zvířátek,snědli celou svačinu a unaveni jsme se vrátili do školky.Výlet autobusem se nám moc líbil. A maminkám a tatínkům po cestě ze školky povyprávíme,co jsme všechno viděli.

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

Aktualizováno Středa, 08 Červen 2016 16:44
 
Vycházka ke kozičkám PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 05 Červen 2016 17:41

V pátek jsme se vydali s batohy plnými dobrot pro kozy na pěší výlet do Příbora k ohradě. Počasí se ráno tvářilo všelijak, ale my jsme se nenechali odradit a úsměvem na rtu jsme vyrazili. Po cestě jsme potkali i kachny a ovečky. V Příboře u ohrady nás vítala lama, která měla společnou louky s kozami. Když jsme se osvěžili a snědli svačinku, nahrnuli jsme se k plotu se všemi dobrotami, které jsme si pro kozy nachystali. Každý měl kousek mrkvičky, starého chleba nebo jablka. Dětem se zejména líbila malá kůzlátka a k velkému kozlovi došly jen ti neodvážnější. Když jsme nakrmili zvířátka a společně se vyfotili, následovalo poslední pohlazení a cesta zpět do školky.(B.Podzimková)

 

Aktualizováno Neděle, 05 Červen 2016 17:41
 
Výlet na Starý Jičín PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 01 Červen 2016 14:27

Ke Dni dětí jsme připravili výlet na hrad Starý Jičín. Autobus nás dopravil na parkoviště ,ale pak nás už čekala cesta lesem až na hrad. Zde nás už očekával kastelán hradu se svým pomocníkem, převlečeni v dobových kostýmech. Po krátké svačince jsme se vydali do hradní věže , abychom se dozvěděli něco o hradu, o hradních strašidlech a pověsti o svatém kříži a čertovi , který zanechal svůj otisk ve skále blízko hradu. Paní učitelka Baruška si vyzkoušela i mučidla , ale brzy jsme ji vysvobodili.Na nádvoří pak nejstarší děti složily slavnostní slib a byly pasováni do řad předškoláků. Ostatní děti si mohly zastřílet z kuše a čekala je sladká odměna. Na rozloučenou jsme dostali pravý středověký groš. To už nás čekala zpáteční cesta, kterou zvládli i naší nejmenší kamarádi.Pro všechny to byl parádní zážitek.Celý výlet se vydařil a už se těšíme na další.

Jana Holubová


 

Aktualizováno Středa, 01 Červen 2016 21:10
 
Dopravní výchova na trojce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 01 Červen 2016 14:19

Děti se seznámily hravou formou s dopravními prostředky kolem nás a umístily je podle místa jejich pohybu. Různorodými činnostmi se seznámily také s pravidly vedoucích k jejich bezpečnosti.Namalovaly si dopravní prostředky, vyrobily si z odpadového materiálu semafory a dopravní značky.Při hře s novou pomůcku „Pomáhej a chraň“ popisovaly, kdo se chová v silničním provozu dobře a kdo špatně a proč. Ve hře „Velký učí malého“děti popisovaly proč je chování malého Pepíčka rizikové a co bychom mu poradili.Společně s kamarády jsme se pobavili v kolektivních a soutěživých hrách.Zahráli jsme si sluchové hry, poznávali zvuky dopravních prostředků. Své znalosti ze třídy jsme si vyzkoušeli na dopravním hřišti i na naší školní zahradě. Odměnou nám byl Dětský řidičský průkaz. Projeli jsme se vlakem do Veřovic a prohlédli si nádraží a vše co s ním souvisí.

E.Řeháková

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

Aktualizováno Středa, 01 Červen 2016 21:03
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 11 z 30