Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká


Den rodiny PDF Tisk Email
Napsal uživatel B.Podzimková   
Pondělí, 16 Květen 2016 14:32

Rodina je nejkrásnější článek naší společnosti. Oslava Dne rodiny neminula ani naši školku, kde se mnoho dní předem nacvičoval taneček za každou třídu a vyráběly se výrobky, jež by naše nejmilejší zahřály u srdce. Celá ta sláva vypukla ve čtvrtek odpoledne a to tanečními čísly. Poté se děti s rodiči vrhli na soutěže, které byly vytvořeny právě pro dvojice (rodič-dítě, či sourozenci). Rodiče vozili své děti v kolečkách, se svázanýma nohama společně prošli slalomovou dráhu, společně vytvořili trakař, pohoupali se na houpačce a nebo se děti povozily na zádech rodičů. Sladká odměna čekala pro závodníky na každém stanovišti. Po tomto veselí jsme spolu s tatínky rozdělali oheň a začali opékat špekáčky. Pohoda vyzařovala nejen ze spokojených dětí, které si hrály na zahradě, ale i mezi rodiči kteří si v poklidu poseděli u ohně a strávili tak spolu se všemi pěkné odpoledne.(B.Podzimková)


 

Aktualizováno Pondělí, 16 Květen 2016 14:55
 
Odpoledne pro maminky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 11 Květen 2016 08:01

Den Matek v 2.třídě se nesl v duchu krátké besídky plné písní, básní a tanečního představení s milou povinností potěšit naše maminky přáním pěkného dne. Už od rána se všechny děti pečlivě podílely na přípravě občerstvení, mazaly veku pomazánkou, slepovaly čokoládovo-banánové jednohubky. Nechyběla ani poslední zkouška všech básniček a písniček pro naše maminky a babičky. Odpoledne po spánku  jsme se krásně upravili a učesali a už jsme očekávali první příchozí. Maminky přišly opravdu všechny a dokonce i pár tatínků a babiček. Besídka proběhla s malou trémou, ale všem se moc líbila. Společně jsme si potom pomocí maminek, babiček a tatínků  vyrobili podtácky z čajových sáčku a udělali si pěknou vzpomínku na tento den, který se všem moc líbil.(B.Podzimková)

Aktualizováno Pondělí, 16 Květen 2016 14:55
 
Slet čarodějnic PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 01 Květen 2016 17:39

Čarodějnický týden jsme zakončili akcí „Slet čarodějnic“. Akce byla z důvodu nepřízně počasí přesunuta na páteční dopoledne a konala se v prostorách školy. Čarodějnice si na svých třídách zasoutěžily, zahrály nejrůznější hry a plnily úkoly pro pravé čarodějnice. Čarodějnické třídy se také vzájemně poctily návštěvami, na kterých si společně zatancovaly a zařádily si. Krásné dopoledne jsme zakončili předáním „Upomínkového listu“ a pochutnáním si na sladké odměně.

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

 

 

Aktualizováno Neděle, 01 Květen 2016 17:40
 
Den Země PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 25 Duben 2016 17:47

Odpady v lese

Den Země slavila svůj svátek a my jsme se přičinili nejen výtvarnou činností, básničkami a povídáním o tříděném odpadu, ale společně se všemi třídami jsme se vydali uklidit les směrem na Paseky. Nechybělo poučení od každé paní učitelky, která nám řekla, co sbírat nesmíme a potom jsme každý se svou rukavicí a sáčkem hledali, co  do lesa nepatří. Objevů bylo opravdu mnoho a zanedlouho jsme měli plné tři velké pytle. Znavení, ale spokojení z takto velké pomoci, jsme šli do školky na zasloužený oběd.Oslava Dne Země v parku

DEN ZEMĚ oslavila i celá Kopřivnice v parku E. Beneše, kde probíhal pestrý program .Všechny školky opět tvořily výrobky z použitého odpadového materiálu. Protože je letošní rok ve znamení luštěnin, každá naše třída si vybrala jiný dopravní prostředek, který naplnila pytlíčky s čočkou, hrachem a fazolemi. První třída vytvořila horkovzdušný balon, druhá třída loď a třetí třída vyrobila nákladní automobil Tatru s dětmi z kartonu. Naše výrobky nám při návštěvě parku vykouzlily úsměv na rtu. Všichni jsme si prošli výrobky i ostatních školek a každý dostal balonek. Zábavný program a stánky s různými činnostmi a úkoly zpříjemnily slunečné dopoledne .Děti hravě třídily odpad, povídalo o medu, vyprávěly se pohádky, mohli jsme sledovat výcvik psů a malá morčátka ve výběhu, naučit se něco o přírodě a zjistit z čeho se skládá naše Země.

Aktualizováno Pondělí, 25 Duben 2016 18:11
 
Mobilní planetárium PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 19 Duben 2016 17:08

Týden před Dnem Země nás ve školce na všech oddělením čekal Vesmír, kdy jsme si povídali, zpívali a hráli hry spojené s planetami, hvězdami, vesmírnými raketami. Stali se z nás kosmonauti a ve svých třídách jsme vyrazili na tuto dobrodružnou výpravu. Poznávali jsme, jak se chová Slunce a jak to může vypadat na jiných planetách, nejvíce jsme však poznali planetu nejdůležitější – Zeměkouli. Na konci tohoto týdne do školky přijelo MOBILNÍ PLANETÁRIUM. Nejprve, než jsme do něj vstoupili, připomněli jsme si, co jsou hvězdy a ty že mohou tvořit obrázky - souhvězdí. Když se otevřela obrovská polokoule, vešli jsme do příjemné tmy a každý si lehl tak, aby mu bylo pohodlně a viděl na nebe nad ním, kde se pustila pohádka - Jak Měsíc putoval ke Slunci na návštěvu. Pohádka nám vypravovala o Měsíci, který se vydal na cestu po noční obloze za Sluncem, zde potkal 12 souhvězdí, s nimiž prožil krátké příhody. Děti se na konci dozvěděly, že ona souhvězdí zvířata/lidé/věci. Jsou znameními, které mají i ony samy, dle svého data narození. Pohádka promítaná na polokouli stanu byla krásná a sledování ve tmě a v leže, bylo všem moc příjemné. Ve třídě jsme si společně sedli a pověděli jsme si, jaké kdo má znamení a tímto zakončili nás vesmírný týden plný nečekaných překvapení.

 

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

 

Aktualizováno Úterý, 19 Duben 2016 17:09
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 11 z 29