Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká


Výlet do ZOO PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 08 Červen 2016 16:42

"Dneska jedem do ZOO,do ZOO,do ZOO a už se moc těšíme na zvířátka....."

Tuhle písničku se učíme od pondělí a dnes jsme se konečně dočkali.Krásné počasí přispělo k tomu,že jsme si výlet užili.Krásnou vycházkou po ZOO v Ostravě jsme si  prohlídli hned několik zvířátek,snědli celou svačinu a unaveni jsme se vrátili do školky.Výlet autobusem se nám moc líbil. A maminkám a tatínkům po cestě ze školky povyprávíme,co jsme všechno viděli.

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

Aktualizováno Středa, 08 Červen 2016 16:44
 
Vycházka ke kozičkám PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 05 Červen 2016 17:41

V pátek jsme se vydali s batohy plnými dobrot pro kozy na pěší výlet do Příbora k ohradě. Počasí se ráno tvářilo všelijak, ale my jsme se nenechali odradit a úsměvem na rtu jsme vyrazili. Po cestě jsme potkali i kachny a ovečky. V Příboře u ohrady nás vítala lama, která měla společnou louky s kozami. Když jsme se osvěžili a snědli svačinku, nahrnuli jsme se k plotu se všemi dobrotami, které jsme si pro kozy nachystali. Každý měl kousek mrkvičky, starého chleba nebo jablka. Dětem se zejména líbila malá kůzlátka a k velkému kozlovi došly jen ti neodvážnější. Když jsme nakrmili zvířátka a společně se vyfotili, následovalo poslední pohlazení a cesta zpět do školky.(B.Podzimková)

 

Aktualizováno Neděle, 05 Červen 2016 17:41
 
Výlet na Starý Jičín PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 01 Červen 2016 14:27

Ke Dni dětí jsme připravili výlet na hrad Starý Jičín. Autobus nás dopravil na parkoviště ,ale pak nás už čekala cesta lesem až na hrad. Zde nás už očekával kastelán hradu se svým pomocníkem, převlečeni v dobových kostýmech. Po krátké svačince jsme se vydali do hradní věže , abychom se dozvěděli něco o hradu, o hradních strašidlech a pověsti o svatém kříži a čertovi , který zanechal svůj otisk ve skále blízko hradu. Paní učitelka Baruška si vyzkoušela i mučidla , ale brzy jsme ji vysvobodili.Na nádvoří pak nejstarší děti složily slavnostní slib a byly pasováni do řad předškoláků. Ostatní děti si mohly zastřílet z kuše a čekala je sladká odměna. Na rozloučenou jsme dostali pravý středověký groš. To už nás čekala zpáteční cesta, kterou zvládli i naší nejmenší kamarádi.Pro všechny to byl parádní zážitek.Celý výlet se vydařil a už se těšíme na další.

Jana Holubová


 

Aktualizováno Středa, 01 Červen 2016 21:10
 
Dopravní výchova na trojce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 01 Červen 2016 14:19

Děti se seznámily hravou formou s dopravními prostředky kolem nás a umístily je podle místa jejich pohybu. Různorodými činnostmi se seznámily také s pravidly vedoucích k jejich bezpečnosti.Namalovaly si dopravní prostředky, vyrobily si z odpadového materiálu semafory a dopravní značky.Při hře s novou pomůcku „Pomáhej a chraň“ popisovaly, kdo se chová v silničním provozu dobře a kdo špatně a proč. Ve hře „Velký učí malého“děti popisovaly proč je chování malého Pepíčka rizikové a co bychom mu poradili.Společně s kamarády jsme se pobavili v kolektivních a soutěživých hrách.Zahráli jsme si sluchové hry, poznávali zvuky dopravních prostředků. Své znalosti ze třídy jsme si vyzkoušeli na dopravním hřišti i na naší školní zahradě. Odměnou nám byl Dětský řidičský průkaz. Projeli jsme se vlakem do Veřovic a prohlédli si nádraží a vše co s ním souvisí.

E.Řeháková

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

Aktualizováno Středa, 01 Červen 2016 21:03
 
Výlety po okolí PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 16 Květen 2016 14:34

Výlet do Veřovic

Výlet vlakem do Veřovic se uspořádal v týdnu, kdy jsme se v naší školce povídali o dopravě a všem, co se týká silničního provozu. Cesta vlakem byla pro některé i první jízdou v životě. Vše začalo prohlídkou čekárny na nádraží v Kopřivnici, kde jsme si zakoupili jízdenky. Nastoupili jsme do motoráčku a výlet mohl začít. Dobře jsme si prohlédli pana průvodčího, který cestujícím kontroloval jízdenky. Ve Veřovicích jsme si prohlédli nádražní budovu a vlaky, co zde stály, zde jsme se i nasvačili a vyfotili s panem průvodčím. Naskočili jsme zpět do vlaku a užívali si cestu zpět, každý už  plánoval nejbližší cestu, kdy s rodiči pojede vlakem.(B.Podzimková)

Dopravní hřiště:

Jak se vlastně mají chovat  děti na kole či na koloběžce v provozu, jsme si byli vyzkoušet ve středu na dopravním hřišti. Řádně vybaveni helmami a poučením o bezpečnosti,jsme se rozdělili na dvě skupiny, chodce a řidiče. Chodci měli za úkol správně reagovat a barvy semaforu a rozhlížet se na přechodech bez světelného značení. Zatímco řidiči si projížděli nejrůznější varianty, které hřiště nabízelo, museli však dávat pozor na stranu silnice, kde se mají držet, semafory a případné chodce, které pouštěli, aby mohli přejít chodník. Po chvíli se chodci a řidiči vystřídali, takže všichni si vyzkoušeli vše.  Ještě nás čeká jedna návštěva dopravního hřiště a už teď se na ni moc těšíme.( B.Podzimková)

Štramberk:

Počasí nám přálo a tak se společně druhá a třetí třída vydala na procházku do Štramberka. Šlo se nám krásně, před cílem už se trošku pletly nožky, ale za zpěvu a úsměvu jsme vydechli pod Štramberskou trúbou. Pořádně jsme se nasvačili a napili. S tradiční místní pochoutkou, štramberským uchem, jsme se pokochali pohledem na krajinu a po odpočinku jsme se vydali na cestu zpět. Třetí třída nazpět do školky vyrazila pěšky a druhá třída se zastavila ještě na návštěvě u paní Korčiánové v květinářství Květinka. Děti si prohlédly, co všechno paní Korčiánová prodává a jak to v takovém obchodě vypadá. Poté už jel autobus i druhé třídě nazpět do Kopřivnice. Na oběd se těšily všechny děti, protože tato procházka nám dala zabrat, ale stála za to. (B.Podzimková)                                                                                      

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

Aktualizováno Čtvrtek, 19 Květen 2016 08:34
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 29