Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká


Hody hody doprovody.... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pátek, 29 Březen 2013 18:19

Velikonoce ve školce

 

Na nadcházející Velikonoce jsme se  s dětmi připravali 2 týdny předem.s rodiči jsm si vyzdobili třídy,šatny chodby a hotové výrobky si děti vzali domů,aby si navodili velikonoční atmosféru i u nich doma.

Image Image

ImageImage 

 

Do Muzea v Příboře jezdíme každoročně a to buď na Vánoce nebo na Velikonoce.Zajímavé povídání o tom,jak to bylo kdysi, připomenout si tradice,zvyky našich babiček si rádi poslechneme a oživíme.Tentokrát povídání o Velikonocích bylo doprovázeno výstavkou velikonočních kraslic,které byly zdobené sarodávnou technikou - ozdoby,jména a vzkazy byly do barvených vajíček vyškrábány.Zpříjemnilo nám to období před Velikonocema.Jen nám na výletě bylo trochu zima.O to víc už se těšíme na to jarní sluníčko.

Kolektiv zaměstnanců MŠ Česká Vám přeje krásné prožití svátků jara Velikonoc.

Image Image

Image Image

Aktualizováno Neděle, 21 Duben 2013 20:40
 
Karneval v Ledovém království PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 24 Únor 2013 17:24

Jako každý rok jsme si užili karnevalového veselí ,soutěžení a tancování.Sněhová nadílka nás inspirovala jen do jiného názvu.

A tak se v našem Ledovém království objevily Ledové královny,které přivítaly všechny masky.Objevili se mrazíci,lední medvědi,sněhuláci,rampouchy,sněhové královny,princezny,ledový král,sněhové vločky,sněhurky a další velmi nápadité masky.Celá školka byla vyzdobena do sněhu a ledu,ale nám zima nebyla.

Všechny děti i s paní učitelkami si to náležitě užili a všem maminkám děkujeme za spolupráci při vymýšlení a chystání masek.

ImageImage 

Image Image

ImageImage 

Image Image

Více fotek najdete zde:

Aktualizováno Neděle, 21 Duben 2013 20:40
 
Co nového v lednu a únoru PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 14 Únor 2013 11:13

V měsíci lednu a únoru navštěvovali děti z 2.a3.třídy Solnou jeskyni. Pobyt v solné jeskyni působí blahodárně proti nemocem jako je astma, lupénka, alergie a dalším. Příznivě povzbuzuje imunitní systém. Jeden relaxační pobyt nahradí 2 - 3 dny u moře těsně po bouři, kdy je vzduch prosycen prvky a minerály. Na podlaze je rozsypaná sůl z Mrtvého moře, což umožňuje dětem si hrát po celé ploše jeskyně a mít přímý kontakt se solí, která má příznivý vliv na kůži. Děti tu měly připravenou podložku na hraní a bábovičky.Dětem se pobyt v Solné jeskyni moc líbil.

Image Image

 

Na téma zdraví jsme  také dozvěděli mnoho naučného a zajímavého v projektu Naše tělo a zdraví.Najednou se třídy proměnily v ordinaci a tolik doktorů a sestřiček bychom nenašli ani ve známém seriálu.Také jsme pravidelně chodily do tělocvičny 17.listopadu cvičit a pravidelně bobovat na nedaleký kopec.A v měsíci lednu se rozloučily s bazénem po 10 lekcích děti z 3.třídy a vystřídaly je děti z 2.třídy.

Image Image

 

 

V měsíci únor také proběhl zápis do ZŠ.Děti z 2.a3.třídy se měly možnost seznámit s prostředím školy,p.učitelkami a dětmi v 1.třídě při návštěvě ZŠ 17.listopadu.Před zápisem jsme si ve školce hráli na školu a opakovali všechno,co by děti měly znát před nástupem do 1.třídy.

Image Image

 

Počasí nás opět nezklamalo a my jsme se mohli ponořit do tajů pohádek z ledového království.Zima a její kouzla jsou nám inspirací k blížícímu se karnevalu,který nese název Karneval v Ledovém království.Těšíme se na masky,které maminky spolu s dětmi vytvoří.Termín karnevalu se blíží – středa 20.2.

 

Aktualizováno Neděle, 21 Duben 2013 20:40
 
Za zvířátky do lesa ke krmelci PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 10 Leden 2013 17:25

Jako každý rok jsme se moc těšili za zvířátky do lesa.Maminky nám do baťůžků nabalily dobrotky pro zvířátka - mrkev,jablka,suchý chleba,rohlíky,,nabrali jsme i kaštany,které jsme na podzim nasbírali a usušili a vydali se do zasněnženého lesa ke krmelci.Po cestě jsme pozorovali a poznávali stopy zvířátek,mezi stromy jsme zahlédli stádo srnek,na stromě veverku a několik kosů,kteří nám poletovali nad hlavami.

1.třída došla k rybníčku a ke kapličce - 2. a 3..třída až do nedalekého lesa.Tam jsme vysypali naše dobroty a popřáli zvířátkům dobrou chuť.

Starost o zvířátka a ptáčky v zimě je jeden z cílů našeho Výchovně vzdělávacího programu v MŠ a děti měly velkou radost z toho,že zvířátkům v zimě můžou nějakým způsobem pomoci.Určitě si tuhle zimní vycházku do lesa ještě jednou zopakujeme.

Image Image

ImageImage 

Image Image

více fotek naleznete zde :

Aktualizováno Neděle, 21 Duben 2013 20:40
 
Vánoce ve školce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Sobota, 22 Prosinec 2012 20:06

Vánoce ve školce jsme s dětmi prožili vánočně.Slavnostní oběd s cukrovím od rodičů,příchod Ježíška,besídka pro rosiče,poštění lodiček,chytání a zdobení kaprů - papírových,zpívání koled,návštěva výstavy betlémů a další tradice.Všechny děti si určitě všechno užily a teď už se těší na Vánoce doma se svými blízkými.

Také Vám všem přejeme krásné prožití Vánoc a hodně štěstí a zdarví v novém roce 2013.

Image Image

Image Image

Aktualizováno Čtvrtek, 14 Únor 2013 10:55
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>

Strana 29 z 31