Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká


Duben v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 21 Duben 2014 15:33

Slet čarodějnic

 

Do druhé třídy se ve středu slétli čarodejnice a čarodějové. Do čarodějné školky se děti dostaly přeskokem košťat a kouzelnou formulí: "ČÁRY MÁRY ... !" Čarodějové a čarodejnice si s košťaty zatančili i zasoutěžili. Společně si připravili čarodejnický lektvar. Svá košťata vyzkoušeli také na školní zahradě, kde si na nich zalétali. Děti si odnesly "pamětní list" a korunu ve tvaru pavouka.

Den Země

Ke Dni Země si  všechny MŠ z Kopřivnice připravily výrobek na výstavu s názvem Abeceda přírody,které jsme vystavovaliv Parku u Šustalovy vily.Tam se děti zapojily do zábavných a naučných soutěží.

Ve školce se učíme třídit odpad,poznáváme barevné kontejnery a víme k čemu slouží,staráme se o naši společnou zahradu a čistíme les a potůček od odpadků, aby naše Modrá planeta byla čistá a zdravá.

V měsíci dubnu jsme využili krásného jarního počasí a chodili na polodenní vycházky.Děti z 2.a 3.třídy využili pozvánky od dětí a paní učitelek z MŠ Lubina na zajímavou výstavu a vydali se k nim na návštěvu

Jarní vycházku po okolí absolvovaly i děti z  1.a 2.třídy a šly nakrmit a podívat se na mláďátka koziček v ohradě cestou směrem na Příbor.

Děti z 2.třídy úspěšně zakončily 10.lekcí plaveckého výcviku a na poslední hodinu si pozvaly rodiče.Všem dětem bylo úspěšně předáno Mokré vysvědčení.

Svátky jara – Velikonoce

S příchodem jara se každoročně slaví Velikonoce a my se na ně vždy pečlivě připravujeme.

Děti z 2.třídy se dozvěděly spoustu zajímavostí v  pořadu Velikonoce v Muzeu Příbor,kam se vydaly na výlet autobusem .

Děti ve všech třídách s paní učitelkami pekly velikonoční perníčky,beránky,malovaly vajíčka,vyráběly přáníčka a s rodiči si v dílničkách vyrobily zajíčky,voskem si nazdobili v vajíčka a vyrobili věneček na pověšení .Každý si tak před velikonočními svátky nesl vlastoručně vyrobené výrobky,se kterými si doma určitě vytvoří krásnou velikonoční výzdobu.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

 

Aktualizováno Pondělí, 05 Květen 2014 17:10
 
Březen v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 31 Březen 2014 18:48

V březnu jsme v MŠ uvítali JARO.Sluníčkový týden - to byl týden,kdy jsme chodili celí žlutí,kreslili,modelovali,skládali a lepili sluníčky různých tvarů a z různých materiálů.Poznávali jsme jarní kytičky a pozorovali jsme je přímo v přírodě na jarních vycházkách.

Březen - měsíc knihy.A i my jsme knihu skloňovali ve všech pádech.Do školky jsme si donesli svoji nejoblínější knížku,prohlíželi a četli jsme si z nich.Navštívili jsme knihovnu a naučili se,jak s knihou zacházet.

Minikoprstar.I my jsme se zúčastnili soutěže Minikoprstar.V MŠ proběhl školní kasting pod vedením p.učitelky Jany a byly vybrány děti do finálového kola.V DDM se zúčastnilo hned několik dětí z 3.třídy a Jirka Douda a Lucinka Hyklová si vyzpívali 3.místo.Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za účast.

Expedice Bílá hora.Několik dětí se svými rodiči,paní učitelka Danka a Eva se vydali jedno jarní odpoledne na turistický výšlap nazvaný Expedici Bílá hora,kterou pořádaly Mateřské školy Kopřivnice.Všichni společně zdolali vrchol Bílé hory a plnili nejrůznější úkoly.Za odměnu si všichni opekli špekáčky a užili jarního odpoledne.

Výstava stavebnice Merkur.Zaujaly nás plakáty o velké výstavě a tek jsme neváhali a vydali se pos stopách Merkuru.V KDK jsou velkolepé výrobky z této stavebnice,v Šustalově vile jsme si prohlédli menší modely a také jske si mohli pohrát se šroubky amtičkami a postavit si svůj model.Na Fojtství je pak výstava o minulosti této stavebnice.Také jsme ve školce oprášili krabici s touto stavebnicí a šroubujeme a šroubujeme....

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

 

Aktualizováno Úterý, 01 Duben 2014 17:26
 
Únor v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 09 Únor 2014 18:13

Minikoprstar

Celý týden se ve školce věnujeme tématu masopust,muzikanti,hudební nástroje,maškarní veselí a zpěv.Proto jsme využili nabídky uspořádat ve školce školní kolo souteže Minikoprstar,kterou pořádá DDM Kopřivnice.Zájemci si připravili písničku a soutěž mohla začít.Soutěžící přišly podpořit i děti z 1.třídy a všechny moc povzbuzovaly.Vyhráli všichni soutěžící,dostali krásné dárečky a diplomy - a nám nezbývá nic jiného,než jim popřát hodně štěstí v soutěži Koprstar.

 

Muzikantský KARNEVAL

Letos se karneval nesl ve znamení masopustu,ke kterému patří hudba,tanec,muzikanti.Děti se učily poznávat hudební nástroje a kdo měl doma nějaký,donesl ho na karneval.Objevilo se spoustu flétniček,bubínků,činelů,kytar a klávesových nástrojů - včetně harmoniky.Dětem přišel zahrát a zazpívat opravdový muzikant,který hrál na strunný hudební nástroj ukulele a na harmoniku.Děti si s ním zazpívaly spoustu písniček a zahrály pohádku.Kromě toho si děti zatancovaly na diskotéce,předvedly všem své masky,zasoutěžily si a nakonec dostaly zasloužené odměny a diplomy.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Zahájení ZOH v naší MŠ

Tak, jako opravdové ZOH v Soči,tak jsme si zahájili ZOH hry u nás ve školce.Nechyběla česká a olympijská vlajka,olympijský oheň a průvod sportovců.Celé 2 týdny budeme soutěžit v různých disciplínách a nejenom sportovních.Budeme získávat razítka a nakonci her všechny sečteme a rozdělíme si olympijské medaile.

 

Olympiáda v tělocvičně

Co by byla olympiáda bez sporovců.A tak jsme si zahájili ZOH i v tělocvičně,kde jsme mohli plně uplatnit myšlenku "Když sportujeme,jsme zdraví".A tělocvična v ZŠ 17.listopadu nám umožněje jednou za týden si opravdu zacvičit ve velkých prostorách a na velkém nářadí.Děti se vždy těší a cvičí naplno a s chutí.

 

Návštěva solné jeskyně

O tom,že solná jeskyně má příznivý vliv na lidský organismus je věc známá.Něco málo jsme našli i na internetu:

Solná jeskyně slouží pro regeneraci a ozdravení lidského organismu. Do vzduchu se zde uvolňují mikročástice soli a stopových prvků, které jsou pro naše tělo nezbytné. Pobyt v solné jeskyni je doporučován zejména lidem s nemocemi hormích cest dýchacích, astmatikům a alergikům.Dětští lékaři doporučují pobyty u moře hlavně pro děti s potížemi horních a dolních dýchacích cest. I když v České republice moře nemáme, nemusíme v současnosti již za mořským klimatem cestovat daleko do jiných států. Nabízí se nám pobyt v solných jeskyních.

Proto jsme se s dětmi 2. a 3.třídy rozhodli,že využijeme Solnou jeskyni na Polilinice v Kopřivnici k několika návštěvám.Na podlaze je rozsypaná sůl z Mrtvého moře, což umožňuje dětem si hrát po celé ploše jeskyně a mít přímý kontakt se solí, která má příznivý vliv na kůži. Děti si mohou hrát nebo relaxovat na lehátku.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

 

 

 

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 27 Únor 2014 18:04
 
Co nového v lednu.... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 12 Leden 2014 17:11

V zimě za zvířátky

Tak dlouho jsme čekali na to ,až přijde sníh a ten vydržel jen týden a zase roztál.Chystali jsme se ke krmelci za zvířátky,ale vycházku nam zakzilo inverzní počasí a velký smog.Nakonec se to povedlo jen dětem z 1.třídy a nasypaly zvířátkům dobrotky za nás všechny.A my - děti z 2. a 3.třídy si budeme muset počkat,až nám zase paní Zima přinese trochu sněhu a my se vydáme na zimní procházku ke krmelci.


 

Předplavecký výcvik

Děti z 3.třídy ve čtvrtek ukončily předplavecký výcvik a na poslední hodinu si pozvaly rodiče,aby jim předvedly,co se všechno naučily.V malém bazénu ukázaly delfínky,žabky,předvedly jak se umí potápět,velký bazén hravě několikrát přeplavaly ve stylu prsa i znak a zaslouženě dostaly "Mokré vysvědčení".Nyní čeká předplavecký výcvik děti z 2.třídy.

 

 

 

Návštěva v 1.třídě ZŠ 17.listopadu

Zápisy do ZŠ se blíží a tak jsme s dětmi navštívili ZŠ 17.listopadu,aby se děti seznámily s p.učitelkami a prostředím školy.Děti z 1.třídy se na nás moc těšily.Ukázaly nám,co se za půl roku naučily - četly,počítaly a také nám ukázaly,jak umí psát.Děti z MŠ se posadily i do lavic-jako opravdoví školáci a dostaly úkol, s kterým jim trochu pomohli i prvňáčci.

 

My tři králové jdeme k Vám....

Po Vánocích jsme se sešli opět ve školce a určitě jsme si měli co povídat o prožitých Vánocích.Všichni jsme si popřáli hodně štěstí a zdraví do nového roku 2014.

Celý týden se nesl ve znamení svátků Tři králů a pomalu končících Vánoc.Převlékli jsme se za Tři krále a popřáli mnoho štěstí do nového roku všem dětem z celé školky a všem zaměstnancům.Ještě jsme se šli podívat na výstavu do Šustalovy vily na Jiné vánoce a dozvědělise,jak slaví Vánoce jinde ve světě. Poslední den v týdnu jsme odstrojili stromečky.Je čas se s vánoci rozloučit a těšit se na opravdovou zimu,které se nemůžeme dočkat.Sníh přece k zimě patří....

Aktualizováno Pondělí, 03 Únor 2014 14:30
 
Čekání na Ježíška PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 22 Prosinec 2013 16:15

Vánoce,vánoce přicházejí.........Ale než opravdu přijdou,krátíme si ve školce čas různými aktivitami.Zveme si do školky rodiče,aby si v dílničkách vyrobili vánoční ozdoby.A než si je odnesou domů,tak nám tyto výrobky vyzdobí chodbu,schodiště, okna.Děti při práci samozřejmě rády pomáhají.

Děti ze 3.třídy jely na výlet do nedalekého Příbora,kde si v muzeu poslechly zajímavé povídání o tom,jak se Vánoce slavily kdysi,jak se zdobil stromeček,co bylo na svátečním stole a jaké jsou zvyklosti a tradice o Vánocích,které se některé uchovaly do dneška - pouštění lodiček,vylévání olova,zpívání koled.Nakonec jsme si prohlédli krásnou výstavu Betlémů.

NAkonec přišel den D,kdy jsme si pro rodiče připravili Vánoční besídku.Dopoledne jsme ještě šli zvonit na Vánoční zvonění před KDK,kde jsme si zazpívali koledy a odpoledne se scházeli rodiče,aby se na nás podívali.Vánoční básničky, písničky, koledy,Čertovské dovádění nebo pohádku o tom, jak se narodil Ježíšek.To všechno mohli rodiče i prarodiče shlédnout.A určitě se jim to všem líbilo.

 

Přejeme všem dětem,rodičům krásné prožití vánočních svátků a hodně sil a zdraví do nového roku 2014.

Za kolektiv MŠ Česká Hana Maková

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Neděle, 22 Prosinec 2013 16:33
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Další > Konec >>

Strana 24 z 29