Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká


Podzim v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 18 Listopad 2018 17:21

Krásný podzim jsme s dětmi hodně trávili v přírodě. Chodili jsme do lesa a pozorovali krásy přírody, poznávali jsme přírodniny, stromy, listy a tvořili z přírodnin obrázky. Učili jsme se poznávat počasí a srovnávali znaky podzimu s jiným ročním obdobím. S rodiči jsme si  v podzimní dílničce vyrobili lucerničky, skřítky Podzimníčky a z vydlabaných dýní jsme vyrobili halowenky, které nám zdobili třídu, šatny, chodbu a celou školku. Loučení se zahradou - Skřítkování - jsme kvůli počasí přesunuli do školky, ale to nám moc nevadilo .Na buchtách od maminek jsme si i tak pochutnali.

Poznávali jsme ovoce a zeleninu a učili se poznávat jednotlivé druhy a třídit je Udělali jsme si dobrý a zdravý zeleninový a ovocný salát a upekli jablečný štrúdl. Zahráli jsme si pohádku O řepě a naučili básničky a písničky o podzimu.

K podzimu také patří draci. Pohádku Dráček Mráček jsme si četli před spaním, vyrobili jsme si krásné papírové draky a ty kupované jsme si pouštěli na hřišti a také s rodiči na Drakiádě- 3.třída. Počasí bylo stále krásné, sluníčko nás pořád hřálo a teď je čas, aby napadl první sníh.

Všechny připravované akce najdete v Kalendáři akcí a včechny fotky z dění v MŠ, z výletů nebo akcí můžete shlédnout zde: Image

 

Aktualizováno Neděle, 18 Listopad 2018 17:51
 
Minizátopek 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 02 Říjen 2018 17:10

Již několik let se účastníme závodů ve štafetovem běhu Minizátopek.Všech 10 závodníků se s velkou chutí pustilo na trať velkého okruhu na hřišti ZŠ E.Zátopka za velkého povzbuzování ostatních dětí i kamarádů z 2.třídy.Nakonec si děti vyběhaly krásné, ale nepopulární bezmedailové 4.místo. Ale určitě si  zaslouží velkou pochvalu za obrovské úsilí a všem závodníkům děkujeme za reprezentaci naší školky.

Aktualizováno Úterý, 02 Říjen 2018 17:13
 
Září v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 16 Září 2018 17:55

Po prázdninách jsme se zase všichni potkali ve školce.Přivítali jsme nové děti i jejich rodiče a všechny základní  informace rodiče získali na třídních schůzkách.

S dětmi jsme již stihli navštívit Dny medu a písničky,rozhlédli jsme se na vycházce v přírodě po celé Kopřivnici a další akce nás čekají.

Všechny připravované akce najdete v Kalendáři akcí a včechny fotky z dění v MŠ, z výletů nebo akcí můžete shlédnout zde: Image

Aktualizováno Úterý, 02 Říjen 2018 17:14
 
Poslední den na trojce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 01 Červenec 2018 19:40

Poslední den školního roku byl samá překvapení.Paní učitelky dostaly kytičky a dárečky a  i my  jsme měli pro děti malá překvapení.Nejdříve paní Mirka a Šárka  vyhlásila vítěze soutěže o nejčistější ubrousek,potom jsme dětem rozdali nanukáče a nakonec jsme na zahradě pouštěli obří bubliny.Malý bublifuk si děti odnesly domů.

Všem dětem a rodičům děkujeme za krásný školní rok,za kytičky a dárečky a přejeme všem krásné prožití prázdninových dnů a hodně sluníčka na dovolené.

Aktualizováno Neděle, 01 Červenec 2018 19:48
 
Technické školky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 14 Červen 2018 17:59

V rámci projektu Místního akčního plánu ORP Kopřivnice II  - Technické školky, se v naší MŠ uskutečnila ukázka práce s dětmi při práci s balsou.Děti se naučily řezat lupenkovou pilkou,vrtat,šroubovat a vyrobily si krásné lodičky.Děti práce moc bavila, se zaujetím pracovaly samostatně, ale přece jenom sem tam potřebovaly pomoc p.učitelek.

Určitě tuto příležitost využijeme i v dalším školním roce.A proto bychom touto cestou chtěli oslovit tatínky nebo dědečky, aby nám byli nápomocni při těchto polytechnických činnostech pro školní rok 2018/2019.

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

Aktualizováno Neděle, 17 Červen 2018 17:28
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 3 z 31