Přihlášení/Odhlášení
MŠ Francouzská


UKÁZKA DRAVÝCH PTÁKŮ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Dana Lörinzová   
Sobota, 05 Říjen 2013 06:55

SPOLEČNOST ZAYFERUS

je skupina lidí, kteří ochraňují dravé ptáky. Zakladatel spolku je Jiří Hrotek a společnost je tu pro Vás již od roku 1991 se sídlem  v Lednici. V rámci ŠVP STOPY nás nabídka ukázky dravých ptáků zaujala a s chutí jsme ji shlédli dne 27. 9. 2013         na ZŠ 17. listopadu. Létání či krmení poštolek, sovy, pustíka, sokola nebo jestřába vyvolalo v dětech nečekaný zájem a po celý zbytek dne si měly o čem povídat. Více na www.rajce.idnes.cz

 

Aktualizováno Pondělí, 07 Říjen 2013 11:52
 
MINIVÍCEBOJ MŠ – KOPŘIVNICKÝ ŠIKULA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 19 Květen 2013 17:39

MINIVÍCEBOJ MŠ – KOPŘIVNICKÝ ŠIKULA, 15. května 2013

 

Malí sportovci ze všech kopřivnických mateřských škol si změřili své síly na hřišti u ZŠ Milady Horákové v několika disciplínách.

Naši mateřskou školu reprezentovalo pět děvčat a pět chlapců ze III. a IV. třídy v běhu na 150 metrů, v hodu míčkem, ve skoku do dálky z místa a v běhu slalomem.

Na závody se všechny děti připravovaly velmi usilovně a dostavil se kýžený výsledek. Byli oceněni jednotlivci, Lukášek Trilč je nejlepší „kopřivnický šikula“ mezi chlapci a celkově z devíti školek jsme získali 2. místo. Všichni závodníci obdrželi diplomy, medaile a sladkosti a naše radost byla vskutku veliká.

Takový úspěch jsme pochopitelně hned druhý den ve školce řádně oslavili – z poháru jsme si připili šampaňským a nechyběla ani dobrůtka. Blahopřejeme našim malým závodníkům!

ImageImage

Image Image

Aktualizováno Sobota, 05 Říjen 2013 06:53
 
Oslavy Dne Země v MŠ Francouzská PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 28 Duben 2013 20:45

OSLAVY DNE ZEMĚ

 

Sluncem zalitý a jako malovaný den byl čtvrtek 18. dubna, kdy jsme společně slavili v parku Eduarda Beneše svátek naší Země.

Také naši předškoláci společně tvořili pohádkové postavičky  z odpadového materiálu, děti ze III. třídy vystupovaly s vílím tanečkem na jevišti a všichni jsme se zúčastnili soutěží, prohlídli si zajímavá a poučná stanoviště a zažili spoustu legrace.

  

Motto naší výstavy:

„ Všude, kde v kamnech dobře hoří,

   kde voní z pece chléb a koláče,

   tam, kde se domy stavějí ne boří,

   kde všichni smějí se a nikdo nepláče,

   kde zpívají si děti hned jak vstanou

   a kde jich zpívá sta a tisíce

   kde zpívat ani chvilku nepřestanou,

   tam špatně dopadnou ZIMICE. „

Image Image

Image Image

 

Aktualizováno Neděle, 28 Duben 2013 20:52
 
Karneval ve školce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 24 Únor 2013 17:35
 

Ve středu 20. února 2013 se naše mateřská škola převlékla do karnevalových kostýmů.  Dětem maminky, tatínkové či babičky připravili nádherné a nesmírně nápadité převlečky.

Nejmladší děti v 1. třídě byly pohádkovými postavičkami, za zvířátka se převlékly děti ze 2. třídy, Eskymáky a Eskymačky v iglů nebo na lovu ryb jsme potkali ve 3. třídě a na starodávném karnevalu ve 4. třídě nechyběl malý Bobeš, lovčí, tulák, cérky v krojích a také Honza s opravdovými buchtami v ranečku. Všechny děti si při soutěžích, diskotéce a pohoštění karnevalové veselí krásně užily a odměnou jim bylo napínavé vystoupení kouzelníka.

 

 ImageImage
Image Image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualizováno Neděle, 28 Duben 2013 20:50
 
LEDOVÉ STOPY VEDOU KE ZVÍŘÁTKŮM PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 14 Únor 2013 10:37

LEDOVÉ STOPY VEDOU KE ZVÍŘÁTKŮM


Dopolední vycházka do lesa za zvířátky  našich nejmladších dětí z 1. třídy byla náročná. Děti musely překonat nástrahy paní Zimy, ale stopy zvířátek je zavedly až ke krmelci, kde zanechaly zvířátkům spoustu dobrůtek

ImageImage 

Image Image

Aktualizováno Neděle, 24 Únor 2013 17:40
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 Další > Konec >>

Strana 21 z 25