Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská


PLAVECKÝ VÝCVIK PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Neděle, 26 Listopad 2017 07:05

Od 7.září do 23.listopadu naše Rosničky absolvovaly plavecký výcvik Plavecké školy Kopřivnice, pod vedením trenérek Petry a Moniky.

Během výcviku se naučily nebát vody, ponořit hlavu, skákat jako žabičky, pohybovat se jako krokodýli, malovat srdíčka, plavat na zádech i skákat do velkého bazénu.

Po celou dobu výcviku dělaly Rosničky čest svému jménu. Paní trenérky nešetřily chválou nad jejich dovednostmi. Nejvíce pochvaly získaly za svou poslušnost, sebeobsluhu a obratnost s jakou se ve vodě pohybovaly a jak rychle se učily všemu novému.

Milý rodiče, můžete být na své děti hrdí. Většinu času trávily ve velkém bazéně, podporu měly pouze v pásech. Rukávků nebylo potřeba. A největší radost šlo z jejich očí a tváří číst, když je paní trenérky nechaly plavat kousek bez pomůcek.

Bylo prima pozorovat pokroky dětí a já se těším na Vaše reakce, až Vám děti předvedou co dovedou.

 
SPORTUJEME S EMÍLKEM PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Neděle, 26 Listopad 2017 06:44

"Rosničky, do toho!" "Rosničky, do toho!" "Rosničky, do toho!"

Zněl pokřik z tribuny, kterou obsadila třída Rosniček se svými fanoušky z řad rodinných příslušníků.

Ve středu 22.11.2017 jsme se s dětmi zúčastnily našeho prvního společného klání pod názvem Sportujeme s Emílkem. Hostitelem byla Základní škola Emila Zátopka, která pro nás připravila a zorganizovala celé sportovní klání.

A jak si vedli naší borci? Jednou větou: Celá třída byla nejlepší!

Děti, které běžely ze sebe vydaly všechnu energii. A děti, které povzbuzovaly, všechen dech a sílu hlasu. Celá třída byla součástí závodu. A my jsme na ně právem pyšni.

 
Susi a Mio PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Neděle, 26 Listopad 2017 06:26

Na začátku září rodiče projevili zájem o kroužek anglického divadla v prostorách naší mateřské školy. V podzimních měsících se nám nepodařilo toto přání naplnit.

Našly jsme však alternativu v podobě anglického divadla, která za námi od listopadu jedenkrát v měsíci přijede se svými příběhy, novými slovíčky a písničkami. Divadlo pro nás připravují lektoři GEE!SCHOOL! z Kopřivnice.

V úterý 21.11.2017 proběhlo první setkání, kde nás loutkoví kamarádi Susi a Mio provedli světem podzravů, barviček i písniček. Na konci setkání se děti dokázali v anglickém jazyce přivítat i rozloučit, představit se, říci jak se má. Všechny děti pojmenovali barvičky a s chutí dětem vlastní si s novými kamarády zazpívaly.

Jedná se o velmi zdařilý projekt a my se těšíme na prosincové setkání.

Aktualizováno Neděle, 26 Listopad 2017 06:27
 
ZÁŘÍ S PŘEHLEDEM ZA VÁMI S NÁMI PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Sobota, 14 Říjen 2017 18:09

Rosničky jsou už školačky(áci) a tak s adaptací mezi námi v MŠ nemají větší potíže.Možná právě proto se již s počátkem Října pouštějí do miniškoličky.Kupříkladu v přírodě ukazují své znalosti v počtech do deseti, hledání plodů a dalších symbolů podzimu a vyjevují svůj podíl kreativity při tvorbě zvířátek z nich.Učení hrou je jedním z dílků, které dávají dohromady celek naší MŠ.

Světlušky jsou malí broučci,kteří si zvykají na spoustu nového kolem sebe pomaleji,ale protože mají u sebe i starší kamarády,kteří jim dopřávají užít si pěkné chvíle v MŠ,jelikož již znají možnosti her,skládanek a jiné zábavy v MŠ,vše se ubírá tím správným směrem.Abychom ukázali malým Světluškám i dalším kamarádům jak může být v MŠ pohádkově, hrajeme nebo si pozveme divadélko do MŠ.

Medvídci jsou ve třídě společně s většími Medvědy a jsou to rošťáci,kteří se derou do každé zábavy v podzimní přírodě,ale i ve školce.Mají totiž paní učitelky,které si umějí hrát společně s nimi.Už si vyzkoušeli několik možností tvoření,her se zvířátky,krásných písniček a tanečků...Kdo by nechtěl do takové školičky?.Kdo měl přesto obavu,využil individuálního adaptačního plánu.

 
Krátké ohlédnutí za měsícem září PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Sobota, 14 Říjen 2017 06:36

Měsíc září proběhl v duchu adaptace. A nezvykali si na nové prostředí pouze nově příchozí děti do naší mateřské školy. Ale i kamarádi, kteří už naší školičku navštěvovali. V září na všechny děti i rodiče čekala překvapení v podobě nových tváří v pedagogickém sboru, nová pojmenování třídy i rozdělení dětí do tříd.

Pojďme si změny přiblížit více společně.

Změny v pedagogickém sboru:

Mgr. Markéta Fišerová – nová vedoucí učitelky, od 1. 8. 2017, nahrazující ve funkci paní Jaroslavu Michnovou. Působí ve třídě Rosniček.

Anežka Chudobová – nástup do MŠ 23. 8. 2017. Působí ve třídě Světlušky.

Marcela Bellová DiS. – nástup k 1. 9. 2017. Působí ve třídě Rosničky.

Nové pojmenování tříd a rozdělení dětí:

Mateřská škola Pionýrská má kapacitu 76 dětí, které jsou rozděleny do tří tříd.

Třída Medvídci

  • jedná se o třídu s věkově homogenním uspořádáním, které vzdělávají dvě učitelky s vysokoškolským vzděláním.

  • Třída je prostorově přizpůsobena vzdělávání pro 25 dětí. V homogenní třídě je vzděláváno pět dětí mladších tří let, patnáct dětí ve věku od tří do čtyř let a pět dětí starších čtyř let.

Třída Světlušky

  • zde jsou také vzdělávány děti mladší tří let s dětmi tříletými až pětiletými.

  • Na děti působí paní učitelky s bohatou pedagogickou praxí v oboru předškolního vzdělávání i speciální pedagogiky.

  • Třída je prostorově přizpůsobena vzdělávání pro 25 dětí. V homogenní třídě je vzděláváno pět dětí mladších tří let, patnáct dětí ve věku od tří do čtyř let a pět dětí starších čtyř let.

Třída Rosniček

  • zaměřuje na intenzivní přípravu dětí na vstup do základní školy. Třídu navštěvují děti starší pěti let.

  • V současné době se ve třídě vzdělává 26 dětí.

Na změny jsme si zvykali všichni: děti, rodiče, i kolektiv naší mateřské školy. Je pro nás velkou radostí jak rychle proběhlo přivyknutí na novinky v MŠ. Dnes už se na společné chvíle a setkání ve školce těšíme, dokážeme si říci, co si přejeme i jaké návrh na změny máme. Teď už jen vybudovat společné zážitky J

Naší vizí je: V naší mateřské škole vytváříme bezpečné a vstřícné prostředí pro všechny děti, rodiče i zaměstnance mateřské školy.“

Aktualizováno Sobota, 14 Říjen 2017 06:47
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 20 z 68