Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská


Beseda s myslivcem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Neděle, 04 Listopad 2018 14:17

Během měsíce září a října děti z naší mateřské školky sbíraly kaštany. V průběhu dvou měsíců se jich podařilo dětem nasbírat několik kilogramů a začala každoroční otázka "Kam s tím?" S odpovědí na otázku nám pomohl pan myslivec, který nám výměnou za kaštany přislíbil poutavé povídání o zvířátkách z lesa.

Na konci měsíce října na naše dveře zaklepal pán v zelené kamizole, pírkem za kloboukem a flintou přes rameno. Byl to pan myslivec, který dětem pověděl jak se jmenuje myslivecké oblečení, co potřebuje myslivec do lesa, jaké psí plemeno je vhodné pro roli mysliveckého psa, jaká zvířátka žijí v blízkých lesích a jak se připravují na zimu. Děti se také dozvěděly jak mohou zvířátkům v zimě pomáhat, co naopak zvířátkům ubližuje.

Pan myslivec nejen odpovídal na všechny otázky dětí, ale byl také bedlivým posluchačem dětem, které se chtěly rozdělit o své zážitky se zvířátky z lesa.

Děkujeme panu myslivci za poutavé povídání a budeme se těšit na další shledání, třeba v lese u rybníka nebo na paloučku u lesa.


Aktualizováno Středa, 14 Listopad 2018 22:33
 
Bramboriáda PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Středa, 31 Říjen 2018 08:24

" Kopu, kopu brambory, jsou jich plné stodoly.

Uvařím je na loupačku, pozvu na ně naší Kačku.

Ta se bude mít, ta se bude mít! "

V naší školičce rádi připomínáme dětem české lidové tradice spojené s ročním obdobím. Z minulého školního roku si neseme zvyk s názvem Bramboriáda. Bramboriáda probíhá v podzimních měsících a jak již název napovídá, jsou pro rodiče s dětmi připraveny hry s bramborami.

V letošním školním roce nám déšť nedovolil být na školní zahradě. Ale i v prostorách školky bylo prima. Kdo by se nebavil při výrobě ježka či berušky z brambor, hodu bramborou na strašáka, jízdě v trakaři jako pytel brambor? :-) A dokonce zbyl čas i na počítání brambor a posilování svalů, když se děti s rodiči proměnili v trakaře.

Na všechny pracanty/sběrače brambor čekala sladká odměna, diplom a teplý čaj s výbornou buchtou.

Děkujeme všem, kteří přišli a strávili s námi část odpoledne za příjemně strávené chvíle.

Paní učitelky Kristýna, Radka, Pavla, Anežka, Štěpánka, Tereza, Markéta

Aktualizováno Středa, 14 Listopad 2018 22:40
 
Minizátopek 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Středa, 31 Říjen 2018 08:21

I v letošním školním roce ZŠ Emila Zátopka uspořádala sportovní soutěž pro děti předškolního věku. A protože naše děti mají pohyb rády, nesměly jsme na běžeckých závodech chybět. Navíc je prima vidět kamarády z druhých mateřských škol a společně si zasportovat.

Na stupních vítězů jsme sice nestáli, ale sportovní dopoledne v duchu radosti z pohybu a slunečného počasí jsme si dokázali užít s úsměvem na tváři.

 

Aktualizováno Středa, 14 Listopad 2018 22:43
 
Angličtina pro děti PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Středa, 31 Říjen 2018 08:19

Hrátky v anglickém jazyce (motivační kurz AJ pro děti předškolního věku)

Děti z předškolní třídy Rosniček mají možnost navštěvovat kurz Hravé angličtiny pod vedením Mgr. Miroslava Přívětivého a Mgr. Zuzany Novotné. Výuka angličtiny probíhá prostřednictvím písniček, říkanek, pohybových cvičení, dramatizace a tvořivých aktivit.

Díky poutavosti a hravosti kurzu děti nemají potíže se změnou prostředí, učitele a i vyučovacího jazyky, neb se vstupem do budovy jazykové školy GEE!SCHOOL děti slyší pouze angličtinu.

 

Aktualizováno Neděle, 04 Listopad 2018 13:22
 
Září v naší školce :) PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Středa, 31 Říjen 2018 06:27
Aktualizováno Středa, 14 Listopad 2018 23:20
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 16 z 68