Přihlášení/Odhlášení
MŠ Pionýrská


Dny knihy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Neděle, 22 Duben 2018 23:15

Mylíme na to, že kniha nám nabízí velmi důležitou možnost zapojit svou FANTAZII a dostat se kamkoliv chceme i bez peněz a zažít dobrodružství, chvíli se bát i smát, mnohému se naučit...Knihy jsou krásné, poutavé, dnes v různých vyobrazeních, materiálech, možnostech jak číst, i když to ještě neumíme.My v MŠ před spaním čteme.Zkuste si najít tu správnou knihu i na doma.Děti už vědí kde ji najít.... v Městské knihovně

 

http://img29.rajce.idnes.cz/d2902/15/15001/15001769_9b1053724967a42e3a08e2d351b308f1/images/DSCN6065.jpg?ver=0

 
VELIKONOCE V PŘÍBOŘE PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Neděle, 22 Duben 2018 23:09

Tradice a podstata těchto svátků se pomalu vytrácí, proto jsme se rozhodli  zajet do muzea v Příboře, kde nám to krásné, co na nich je připomněli a objasnili. Ať už Velikonoce jako významný svátek pro věřící nebo jako svátek jara-zrodu...Povídání, aktivity i náměty na doma nás zaujaly a zase navnadili se těmto svátkům dostatečně věnovat. Připomněli nám jejich důležitost

 

 
Zdravá pětka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Pondělí, 12 Únor 2018 04:51

 

2.3.18 za námi přijeli s programem ,,Zdravé pětky,,.Nebylo třeba se bát, pětky se nerozdávaly.Teď už víme, že počítáním do pěti vyřešíme doporučený počet pitíček za den, počet jídel...Dobře víme, že zdravý životní styl není jen o vhodné stravě, ale i pohybu, dobré náladě a dalších faktorech.Těšíme se na další náboj v podobě programů Zdravé pětky

 

 

 

 

Aktualizováno Neděle, 22 Duben 2018 23:07
 
"TULENÍ" BRUSLENÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Neděle, 07 Leden 2018 11:35

První lekce bruslařské školičky nás čekala ve čtvrtek, hned v prvním lednovém týdnu. Byla to legrace okořeněna kapkou adrenalinu, se špetkou nervozity a doplněna hromadou legrace.

Jak vlastně začal den a kde se vzal název tulení bruslení? Ve čtvrtek se z nás všech stala ranní ptáčata, když jsme se ve školičce všichni bruslaři potkali už o půl osmé. Pro někoho legrace, někdo musel nařídit budík :-) A že bylo práce - svačinka, teple se obléci, vzít všechny věci, nic nezapomenout, pro opomenuté se vrátit, hurá můžeme vyrazit.

Do autobusu nastupovalo 25 natěšených děti za tříd Rosniček, Medvídků i Světlušek. Kdy začala první legrace? Již v šatně, neboť obout si brusle není žádný med a zavázání bruslí všem dětem vysvléklo do triček všechny přítomné dospělé. V šatně se také objevil název tulení bruslení odvozen z názvu Tulení den. Nebojte se milí rodiče a přátelé naší školičky, nepřepadlo nás stádo tuleňů. Jen jsme se učili s dětmi držet balanc na bruslích s cílem dojít na ledovou plochu. A jelikož k sobě máme blízko byli jsme si vzájemně oporou a podporou před pády. Ve výsledku to vypadalo jako jedno velké nekončící objímání a tulení :-D

Na ledovou plochu jsme dorazili v počtu 25 dětí - teple oblečených, s bruslemi, helmami i rukavicemi. Páni trenéři nás obdarovali brankami a šlo se na věc. Holky do leva, kluci doprava. Co se děti učily? V první řadě, že bruslení jako všechny pohybové aktivity jsou moc prima a přináší spousty legrace. Naučili se také jak dát nožky, aby se rozjeli. Jak spadnout, aby si neublížili. Po pádu se postavit. Na konci lekce sbírali puky s tenisovými míčky a házeli je do velkých pneumatik.

Odměnou za velkou snahu bylo dětem nejen sundání bruslí, ale i teplý nápoj, který rozzářil oči a úsměvy všem dětem. Nezbývá než říci, že do autobusu nastupovalo 25 spokojených usměvavých dětí, které se ptaly, kdy půjdeme znovu. Byly to stejné děti, které se nemohly dočkat oběda a odpoledního spánku ;-)

Nakonec bychom rády poděkovaly rodičům, kteří s námi absolvovali první lekci bruslení. Panu Kneslovi a paní Kuchařové za výpomoc při zavazování bruslí dětem. Rodičům Oliverka, rodičům Mikuláška a tatínkovi Jonáška za cenné zpětné vazby ke shlédnuté první lekci.

Paní učitelky Markéta a Marcela

Aktualizováno Neděle, 07 Leden 2018 11:39
 
Přátelům MŠ Pionýrská PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Pátek, 29 Prosinec 2017 03:46

Milí naši !

Tobě, Vám, Jemu, Jí......... komu dřív jen vyjádřit to obrovské DÍKY za ty skutky, které nás podržely v tak důležitém období .

Období školního roku 2017, kdy jste všichni museli přijmout veliké změny v místě, které může Vaše dítě na dlouhou dobu ovlivnit. Jiné vedení MŠ, noví pedagogové, změny v prostředí MŠ Pionýrské...Vězte, že každou odlišnost si uvědomujeme a opravdu ji děláme s ohledem na tuto zkutečnost, že jsme lidmi v místě, které může připravit Vašim dětem i Vám spoustu krásných vzpomínek, zkušeností, vědomostí, ale mohlo by to být i naopak.To však nedovolíme a s Vaší obrovskou podporou se to ani stát nemůže .Chvíli jsme se všichni navzájem oťukávali a hledali jsme si k sobě cestu.Cestu k vzájemné důvěře.

Troufáme si říct, že závěr roku 2017 byl už důkazem, že se vzájemná důvěra vyklubala.Bylo velmi příjemné s Vámi strávit vánoční období.Byli jste pomocnou rukou, psychickou podporou, ale i rádci a v neposlední řadě i štědrými dárci.

Je-li naše tušení vzájemné důvěry naplněno, nebojte se obracet se na nás s Vašimi tužbami a přáními.Jsme rádi, že jste empatičtí a chápaví k našim možnostem.Možností realizace pro Vás by mohlo být i připojení se do ,,Klubu rodičů a přátel školky,,.

Děkujeme, děkujeme Vám všem a těšíme se na další spolupráci v tomto NOVÉM roce 2018.Ať je krásný, ve zdraví prožitý, se spoustou zábavy a příjemných společných prožitků nás všech

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2018

 

 

 

 

Beseda pro rodiče na téma Školní zralost

 

Je naše dítě dostatečně připravené

na školní docházku?

Bude se mu ve škole dobře dařit?

Je už zralé na vstup do školy?


Honí se Vám hlavou podobné otázky?

Přijďte si o nich popovídat na společné setkání, kterým nás provede speciální pedagog Mgr. Markéta Fišerová.


Setkání proběhne 9.1.2017 od 15.30 hod

MŠ PIONÝRSKÁ – třída Rosničky


Těšíme se na Vás!

Aktualizováno Úterý, 02 Leden 2018 04:18
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 51