Přihlášení/Odhlášení
MŠ I. Šustaly


Pastelky v Lesní školce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veronika Opatřilová   
Čtvrtek, 30 Leden 2020 21:37

S dětmi jsme hned ráno vyrazili autobusem do lesní školky U potůčku v Závišicích. Stali jsme se účastníky enviromentálního programu s názvem „O beránku Valáškovi“. Děti si den v lesní školce velice užily. Seznámily se s ovečkou jménem Lucinka, kterou si mohly pohladit, zahrály si pohybovou hru na Ovečky a vlky a potom měly možnost si volně pohrát v areálu lesní školky.

 

 
Jak se peče chleba - Muzeum Frenštát pod Radhoštěm - Pastelky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veronika Opatřilová   
Čtvrtek, 30 Leden 2020 21:32

Tématem programu bylo „Jak se peče chleba“. Děti mohly krok za krokem vidět, jak se v minulosti připravoval chleba. Seznámily se s pojmy jako „žně“, kvásek, … a poslechli si jaké zvyky byly s přípravou chleba spojeny. Téma nás natolik nadchlo, že jsme si další dny sami ve školce vyzkoušeli upéct chlebánky ze špaldové mouky, kterou nám namleli v obchůdku Bez obalu. A nakonec mohly také děti vidět, jak se vyrábí máslo.

 

 

 

 

 

 

 
Netradiční třídní schůzky u Pastelek PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veronika Opatřilová   
Čtvrtek, 30 Leden 2020 21:23

Netradiční třídní schůzky byly tím, že nebyly u nás ve školce na třídě, ale užili jsme si je venku s dětmi při pouštění draků. S rodiči jsme se sešli před školkou a šli jsme společně na „Dračí stezku“, která byla zakončena na louce pod Bílou horou. Cestou jsme plnili různé úkoly a zároveň si společně povídali o školce a dětech.

 

 
Pastelky na Vanaivanu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veronika Opatřilová   
Čtvrtek, 30 Leden 2020 21:11

S dětmi jsme se zúčastnili ekologického programu na Vanaivanu s tématem o podzimu. Děti plnily různé úkoly a tím se dozvěděly, proč na podzim padá listí, kde se schovává ježek na zimu, jaké plody nám podzim naděluje.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 30 Leden 2020 21:13
 
Pastelky v Ženklavě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Veronika Opatřilová   
Čtvrtek, 30 Leden 2020 17:18

V Kopřivnici jsme nasedli do vlaku a dojeli do Ženklavy. Cestou na sportovní hřiště jsme viděli různá domácí zvířata (koně, slepice, krůty...). Na sportovním hřišti jsme si užili průlezek, cvičebních strojů, kolotoče. Nazpátek do školky jsme se svezli autobusem.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 30 Leden 2020 17:19
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 24