Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


KVĚTEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 02 Květen 2016 21:32

HRAJEME SI A POVÍDÁME - celoškolková akce v KOPŘIVNICI 26. 5. 2016

Na akci jsme dorazili pěšky. A to nás ještě čekala trasa plná překvapení a zajímavých disciplín. Jak třeba pomoci květinám, aby nám nezvadly a krásně rostly, jak bezpečně přejít po přechodu, jak pomoci těm, kteří třeba nevidí, jak pomoci žabičkám při cestě do rybníku ...... V cíli nás čekaly zdravé odměny, malé dárečky a malování na obličej. A atk jsme se postupně měnili v kočičky, motýli a Květiny. A asi nejzajímavější bylo velikánské kolo, které jsme si moli prohlídnou a podívat se, jak se vlastně na něm jezdí.

 

TANEČNÍ KONCERT ZUŠ 20. 5. 2016

Krása tance a pohybu se každoročně pojí při tanečních číslech dětí ZUŠ. Chodíme na tyto koncerty moc rádi. Děti tak mají možnost zjistit, čemu se mohou jednou věnovat a zároveň nás moc těší, když mezi malými tanečníky vidíme bývalé žáčky naší mateřské školy. Tanec je prostě krásný.

 

NOCOVÁNÍ VE ŠKOLCE 5. 5. 2016

Konečně nadeššl tan den D, kdy jsme měli ve školce přespat. Moc jsme se na to těšili. Odpoledne jsme ještě zabloudili s Hájenkou do KOUZELNÉ ZAHRÁDKY a po hrátkách na zahradě šli "vařit" večeři. Toustíky se nám vyvedly a byly báječné -málem pochybělo. Když se setmělo, trošičku jsme měli obavy, co bude, ale děti zvládly i malou stezku odvahy, i když srdíčka jim bušila pořádně. Po světelné šou na stropě všichni v klidu usnuli. Jen ráno jsme tu měli malé ranostajky. Asi už nemohly dospat rána.

 

CYKLOVÝLET akce RaD 4. 5. 2016

Je jaro, a tak jsme nasedli na kola a tradá na výlet. Nejprve jsme pocvičili naši hlavu při zábavném kvízu a pak vyrzili do terénu. A že to nebylo jen tak. Jeli jsme lesíkem, pak po cyklostezce, dokonce slolomem a také z kopce dolů. Ale vše jsme zvládli na jedničku. A párečky a buřtíky - tak to byla ta mňamka na konci výletu.

 

NÁVŠTĚVA ZAHRADY SMYSLŮ MŠ JEŘABINKA 3. 5. 2016

Dneska jsme vyrazili na návštěvu do školky JEŘABINKA v Kopřivnici, abysme "okoštovali" jejich zahradu. Cestu tam jsme zvládli pěšky a zpět do naší školky v Lubině jsme dojeli autobusem. Na zahradě jsme vyzkoušeli prolézačky, které na naší zahradě nemáme, setkali jsme se tam s kamarády a povídali si o broučcích a rostlinkách, které jim v zahrádce vesele rostou.

 

 

Aktualizováno Úterý, 31 Květen 2016 06:01
 
DUBEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 30 Březen 2016 12:00

DEN ČARODĚJNIC 28. 4. 2016

Tak nezklamaly a zase po roce doletěly. Velké, malé, zubaté i bez zubů, štřapaté i s kouzelnými klobouky. Ptáte se kdo? No přece čarodějnice a taky čarodějové. Nejdříve si společně na zahradě zatancovali a pořádně protřepali ruce, nohy, břicha, zadky, jazyky i střapaté vlasy. Pak se rozeběhli po zahradě, kde na ně čekala malá čarodějnická zkouška. Obstáli všichni. A tak nás čekalo poslední veliké kouzlo. V hrnci se vařily byliny a zaklínadlem se změnily v jedlé myši a pavouky.

   


POVÍDÁNÍ V ZAHRADĚ II. - MŠ Krátká 26. 4. 2016 od 15.00 hodin

 I když si počasí s námi pěkně aprílově hrálo i na konci dubna, POVÍDÁNÍ V ZAHRADĚ  se vydařilo na výbornou. Berušky poletovaly sem a tam, aby pro děti a jejich rodiče nachystaly zajímavé aktivity. Za každou z nich dostaly děti jednu tečku pro berušku a na konci červenou puntíkatou odměnu - berušku. Beruško, půjč mi jednu tečku. Třeba tu, co máš na zadečku. Musím ji napsat za větou, ať se mi slova nepletou.

  

 

DEN ZEMĚ 22. 4. 2016

 Svátek ZEMĚ slavíme každoročně. A to nejen, že něco vyrobíme z odpadového materiálu, ale také tím, že celoročně naší přírodě pomáháme. Že nevíte jak? No přece - staráme se celý rok o naše ptáčky, uklízíme naší školní zahradu, využíváme k výtvarným aktivitám odpadový materiál, který má tak několikerý užitek, třídíme odpad, netrháme zbytečně kytky a ..............

   


HURÁ DO TĚLOCVIČNY S VRABČÁKY 18. 4. 2016

 Na poslední cvičení jsme přibrali vrabčáky. To proto, abysme jim ukázali co už umíme a co je příští rok čeká. A tak jsme společně cvičili na lavičkové dráze, prolézali "pavučinou", váleli sudy a slalomem zdolávali trasu. No, paráda, šlo to jak Skřivanům, tak i malým Vrabčákům.

    

 

JAK TO CHODÍ U HASIČŮ 14. 4. 2016

HOŘÍ, HOŘÍ. Tak to bychom neradi někdy slyšeli. Ale už víme, co je potřeba udělat, kdyby náhodou někde začalo hořet - volat 150! Víme, kde všude hasiči pomáhají, co všechno musí umět a taky, že musí poslouchat. A taky jsme si vyzkoušeli cvičný hasičský poplach - nejprve jsme si mysleli, že je to legrace, ale jak jsme ucítili, že někde něco smrdí a pálí se, utíkali jsme rychle ze školky ven an zahradu, abysme se zachránili. naštěstí se nikomu nic nestalo a jak jsme pořádně vyvětrali, mohli jsme se vrátit zpět. takže nacvičené už to máme. Trvalo nám to pouze 5 minut.

S Vrabčáky jsme se seznamovali jak být správnými účastníky dopravního provozu a co všechno s dopravou souvisí. Určovali jsme jakým typem vozidla jezdí do MŠ, navštívili jsme Pneuservis a tam si vyzkoušeli výměnu kol, pozorovali mytí a přezouvání pneumatik. Návštěva na Městské policii v Kopřivnici a u hasičů v Tatře mnohé děti tak nadchla, že už teď z některých budou v dospělosti hasiči a policisté.

 

     

 

UKÁZKOVÁ HODINA PRO RODIČE NA BAZÉNĚ 13. 4. 2016

 Tentokrát jsme na bazén přizvali rodiče, aby se podívali, jací jsme už zdatní plavci. A že se opravdu měli na co koukat. Přeplaveme bazén na šířku bez pomocných pomůcek, umíme skočit do bazénu, potápět se pro kroužky a dýchat do vody. Jo a vydržíme v páře a pak pod studenou sprchou - a to je taky důležité. takže PLAVCŮM ZDAR!

 

HURÁ DO TĚLOCVIČNY SE ŠKOLÁKY 4. 4. 2016

Dneska jsme na hrátky v tělocvičně přizvali naše kamarády prvňáky. Asi nejveselejší byly trakaře. Některým se moc netočily kolečka a některé se ani pořádně nerozjely. Ale byla legrace a ta je taky potřeba.


Aktualizováno Pátek, 27 Květen 2016 14:34
 
BŘEZEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 23 Únor 2016 20:46

ZÁPIS DĚTÍ DO MATEŘSKÉ ŠKOLY 30. 3. 2016

Po celý den probíhal zápis dětí do mateřské školy. Za pár měsíců nám odejdou "NAŠI BOBÁNCI" do školy a my se budeme těšit na nové děti. Tak ahooooooooj po prázdninách.

 

VELIKONOCE NA ZÁMKU 23. 3. 2016

Dneska jsme vyrazili do Valašského Meziříčí na Zámek Kinských. Procházka zámeckým parkem byla velice zajímavá - dozvěděli jsme se něco nového o jarních kytičkách a poznávali ptáčky podle jejich zpěvu. Však nás jeden ptáček neustále po parku doprovázel. Asi byl tuze zvědavý, co už všechno umíme. Na zámku to vonělo jidáši, které jsme si vlastnoručně vytvořili a domů si odváželi velikonočně nazdobené vajíčko. Velikonoce jsou už za dveřmi.

  

 

VÍTÁNÍ JARA  - vynášení Moreny 22. 3. 2016

Zimo, zimo, táhni pryč, nebo na tě vezmu bič.

Zatahám tě za pačesy, za ty hory, za ty lesy.

Až se vrátím nazpátek, svleču zimní kabátek.

Zimu se nám snad podařili vyhnat. Do školky jsme si přinesli jaro a teď už budeme jen očekávat, jak moc bude sluníčko na nás zvědavé a jak moc se bude vozit ve zlatém kočáře.

Vozilo se na jaře, slunce v zlatém kočáře .......

.  

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 15. 3. 2016

V tento den měli všichni zájemci možnost navštívit mateřskou školu v Lubině a podívat se, jak to u nás vypadá, co se ve školce s dětmi dělá a jak se tady pěkně ve spolek máme.

 

Aktualizováno Úterý, 19 Duben 2016 15:38
 
ÚNOR 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 01 Únor 2016 13:05

 

VŠE, CO VÍME O KNIHÁCH - projekt I.třídy (vrabčáci)

I my malí Vrabčáci už víme, jak vznikne papír. Víme, co všechno se s ním dá dělat – dá se trhat, stříhat, mačkat, překládat ale i na něj malovat a dokonce psát písmena. Také jsme si povídali, kdo pro nás píše knihy a kdo do knížek maluje podle příběhu obrázky. Co by bylo, kdyby nebyly knihy,  to taky víme- nemohli bychom číst, učit se, nedalo by se listovat a nic bychom se nenaučili. Ale to není všechno – taky už víme, kde si knihu půjčit nebo koupit. Takže, hurá do knihovny nebo do knihkupectví J.

    

 

KDE VZNIKAJÍ ZÁKUSKY A DORTY - návštěva výrobny zákusků 16. 2. 2016 (skřivani)

Mňamky, mňam. Tak jsme zase o něco málo chytřejší - víme, kde a jak se vyrábějí zákusky. A co všechno se prodává v cukrárně. No a nějaký malý dortík, tak ten bychom asi taky zvládli. No, jen se podívejte, co po nás zbylo.

  

 

ZÁPIS DĚTÍ DO 1. TŘÍDY  11. 2. 2016

Ve čtvrtek to zase po roce vypuklo. Většina malých předškoláčků sice celé dopoledne svištěla v Palkovicích na lyžích, ale už odpoledne seděli vystrojeni v lavicích základní školy. Přišli k zápisu do 1. třídy. Všichni byli stateční a zvládli to. Určitě o ty "naše" dětičky nemáme strach. Víme, co v nich je a víme, že to zvládnou.

   

 LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 8. - 11. 2. 2016 "USMĚVAVÉ LYŽOVÁNÍ"

Počasí bylo zajímavé, ale my pořád doufali, že to prostě letos vyjde. Vždyť jsme letos měli 20 malých lyžníků. Ti ostřílení, kteří už stáli na lyžích vloni, ti se s ničím nepárali a hned vyjeli na svah. To byli naši TYGŘI. Ti menší - DRACI - se s těmi začátky museli trochu poprat, ale byli o to víc úžasní. NO PROSTĚ - sníh, sluníčko, lyžaři a spousta úžasných lidiček kolem. Co víc si při takových akcích přát. Tak zase za rok. Už dnes se těšíme.

    

 

 

 DĚTSKÝ MAŠLIČKOVÝ MAŠKARNÍ PLES neděle 7. 2. 2016 Lubina

Nejen mašličky, ale hlavně krásné masky dorazily na náš maškarní ples pro děti. Díky všem, kteří se starali o program se všichni dobře bavili. Některým v tombole štěstí přálo více, některým méně, ale věříme, že všichni odcházeli s úsměvem na tvářích.

Aktualizováno Čtvrtek, 10 Březen 2016 09:41
 
LEDEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 29 Prosinec 2015 21:00

NÁVŠTĚVA 1. TŘÍDY ZÁKLADNÍ ŠKOLA - PŘEDŠKOLÁCI VE ŠKOLE 18. 1. 2016

Jako každoročně jsme navštívili naše kamarády v první třídě. je totiž trošku omrknout, co nás příští rok čeká a nemine a jestli se tedy vůbec vypravit k zápisu. I když se nám nejvíc líbilo hraní na koberci a odměny za znalostní soutěže, asi se k zápisu vyáme, protože jsme zjistili, že toho docela dost umíme a budeme to muset někde pořádně prodat. Tak třeba od září v 1. třídě.

    

 

PÁTEČNÍ ZIMNÍ RADOVÁNKY 22. 1. 2016

Nasněžilo, mrzlo a svítilo sluníčko. To jsou iodeální podmínky pro to, abychom vyrazili na kopec. Každý rok se nám to alespoň jedenkrát vydaří a letos se vydařilo na jedničku s hvězdičkou. Úžasně to svištělo a bylo jedno, jestli máme pod zadkem lopatu, boby, talíř anebo nafouknutou pneumatiu. Jízda to byla úúúúúúúúúžaná.

 

 

ZAHRADA V ZIMĚ

Také na zahradě jsme využili sněhových podmínek a ke hraní použili vše, co zahrada poskytuje. No prostě, hry se sněhem jsou sice studené, ale mají své kouzlo.

     

 

MIMINKA VE ŠKOLCE

Jedním z tématických celků našich letošních CEST byly i cesty za miminky. Miminka Honzíka a Toníčeka nám do školky přinesly ukázat dvě maminky, které se o ně po celé dny starají. My jsme tak měli možnost zjistit, co všechno potřebují, jak rostou, co které miminko umí apod. Vyzkoušeli jsme si je také přebalit, pochovat, či nakrmit. Zvládli jsme jim také zahrát a zazpívat ukolébavky. A jen tak na zkoušku, jestli by nám to také šlo, jsme jednu vycházku vyrazili do ulic Lubiny s kočárky. No, někdy to nebylo zcela snadné, ale zvládli jsme to bez úhony.

                     

Aktualizováno Pondělí, 01 Únor 2016 13:53
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 7 z 14