Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


PROSINEC 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 06 Prosinec 2017 22:32

Děkujeme všem za společné chvíle  a vzájemnou spolupráci v roce 2017 a

přejeme nám všem v to novém roce 2018 kupu zdraví, pytel pohody, hromady lásky a veselé úsměvy.

 

ČERTOVSKÉ REJDĚNÍ 1.12.2017

Rok s rokem se sešel a Mikuláš se svoji družinou přijel i do naší školky. Nebyl sám. Čert na sebe nenechal dlouho čekat a vtrhnul do třídy s pytlem na zádech. A už si brousil zuby na ty nezbedníky. Věděl všechno - kdo dělá kamarádům naschvály, kdo mluví škaredě, kdo sem tam zazlobí, ale i kdo je hodný a velký pomocník. V každém z nás byla malinkatá dušička. Přiznáme se, že jsme byli rádi, že nikoho neodnesl do pekla a s prázdnou odešel - Ale, ale .....

 

SPORTUJEME V TĚLOCVIČNĚ 5.12.2017

Jojo, sportujeme venku, sportujeme v tělocvičně. V tělocvičně je to pro nás zajímavé už tím, že tahle tělocvična je v základní škole a my tak máme možnost potkat naše loňské kamarády a hlavně si vyzkoušet, jak se ve velké tělocvičně cvičí a trénuje. Však se mrkněte, jak nám to šlo.


ZIMNÍ POHÁDKA 7.12.2017 v MŠ

Zimní pohádka byla pohádková - o Ježkovi, který chtěl slavit vánoce a o myšce, která mu ty oslavy chtěla překazit. Naštěstí se přišlo na to, že to myška dělala proto, že neměla žádné opravdové kamarády. A tak zvířátka z lesa vzala myšku mezi sebe a oslavili vánoce společně - i s novou krásnou koledou.

 

BRUSLENÍ PRO ŠKOLKY od 11.12.2017

Tak jsme poprvé obuli brusle a vyrazili na led. někteří z nás asi ani netušili co je čeká, ale poprali jsme se s tím s přehledem všichni. Padání jsme nacvičili hned na začátku, takže teď už nás nemůže nic překvapit, snad jen to že nám to brzy bude vesele bruslit.

 

VÁNOCE 15.12.2017 - Frenštát p/R

Vánoce, vánoce přicházejí a jsou tu. Cesta do Betléma taky není jednoduchá, ještě že nám na cestě pomáhá a celou dobu nás doprovází náš anděl. Dozvěděli jsme se, jak to všechno vlastně bylo a do školky jsme si přivezli vlastnoručně vyrobený Betlém.

 

ZAHRADA V ZIMĚ

 

 

 

ZAFÚKANÉ VÁNOCE  akce RaD 19.12.2017

Už tradičně společně s dětmi zveme všechny na malé předvánoční setkání. Rádi se předvedeme, co jsme se za těch pár měsíců naučili a rádi ochutnáváme domácí cukroví od našich maminek. Letos nás čekalo ještě malé překvápko, mohli jsme si vyrobit VÁNOČNÍ LAPAČ SNŮ. A také jsme zase trošičku pomohli našim velkým kamarádům - hluchoslepým přátelům ze sdružení ZÁBLESK.

 

JARMARK V KOPŘIVNICI 20.12.2017

STOJÍ VRBA KOŠATÁ, HEJ, HEJ, KOLEDA, ZA NÍ KOZA ROHATÁ, HEJ HEJ KOLEDA ....Tuto a ještě další koledy společně zpívaly děti všech mateřských školek na vánočním jarmarku v Kopřivnici. Nejen tímto gestem, ale také prodejem milých vánočních drobností pro radost chtěli takto upozornit na to, že bychom my, kteří můžeme, měli pomáhat těm, kteří nějakou pomoc potřebují. My již několik let pomáháme hluchoslepým.


VÁNOČNÍ OBĚD VE ŠKOLCE S NADÍLKOU 21.12.2017

Hrachová polévka, ryba, brambory a cukroví. Ani vánoční stromeček nechyběl a pod ním spousta dárečků. Takže VÁNOCE JSOU TADY.


 

 

Aktualizováno Úterý, 30 Leden 2018 14:08
 
LISTOPAD 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 07 Listopad 2017 22:28

SPORTUJEME S EMÍLKEM 22.11.2017

Připravit ke startu, pozor, start! A je odstartováno - naši malí sportovci dělali, co mohli. Dokonce jsme měli i jedno žhavé želízko v ohni. Bohužel, člověk míní, život mění a nám vše změnil jeden ošklivý pád. Naštěstí s dobrým koncem. Nevyhráli jsme, ale vrátili jsme se domů zdraví. takže sportu zdar a zase za rok budeme na startu.

       

 

S MYSLIVCEM DO LESA 10.11.2017

Každým rokem podnikáme výpravu do lesa s myslivcem. Na podzim jsme vyrazili taky. Batůžky jsme nabalili starým pečivem a jablíčky a šli ke krmelci. Nachystali jsme zvířátkům parádní oslavu. Zazpívali jsme jim a slíbili, že v zimě dojdeme taky.

   

 

PODZIMNÍ BAZÁREK 6.11.2017

Reagovali jsme na náměty rodičů, které se objevily v hodnocení  a uspořádali jsme společně s maminkami podzimní bazárek, kde se prodávalo oblečení, hračky a knihy pro děti. Bylo zatím šlápnutí do neznámého, ale společně si myslíme, že vše dopadlo nad očekávání a určitě se k něčemu podobnému brzy vrátíme. Protože skříně a knihovničky je potřeba sem tam pořádně provětrat a zaplnit něčím novým.

     

 

UKLÍZÍME ZAHRADU

Jako každoročně jsme se dali společně do práce a uklidili naší krásnou zahradu. Však si to taky zaslouží. Vždyť si tady hrajeme a poletujeme celý rok, od jara do zimy. Tak naše milá zahrado, ještě ti pokoj nedáme, ale v zimě se měj hezky.

    

 

CO TO TIKÁ - ZÁMEK LEŠNÁ 3.11.2017

ČTVRT, PŮL, TŘI ČTVRTĚ, CELÁ, ŘEKNI MI RUČIČKO, JAK SE TO DĚLÁ?

Na zámku to dneska jenom tikalo. Víme, jak vypadá POLEDNICE i KLEKÁNICE a pomáhali jsme skřítkovi HODINÁŘÍČKOVI. Společně jsme spravili hodiny, natáhli hodinový strojek a cvičili s ručičkami. Víme, že hodiny jsou různé - sluneční, vodní, stolní i kapesní. Také náramkové, které nosí skoro každý, ale i velikánský orloj. Už víme, jak se to dělá. Crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

    

Aktualizováno Středa, 03 Leden 2018 10:38
 
ŘÍJEN 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 06 Říjen 2017 10:20

DRAKIÁDA - akce RaD 24. 10. 2017

VYLETĚL SI PYŠNÝ DRAK, VYLETĚL AŽ DO OBLAK. Z VYSOKA SE  DÍVÁ NA SVĚT, STRAŠIL BY A NEVÍ JAK, Z VYSOKA SE DÍVÁ NA SVĚT, STRAŠIL BY A NEVÍ JAK.

Nás trošku strašilo počasí, protože od pondělí pršelo. V daný den byla sice obloha plná mraků, ale protože sem tam i zafoukalo, byla obloha také plná draků. A ti teda byli - pruhovaní, motýlkoví, velikánští, i malinkatí, pirátští, létaví i nelétaví. Létal i Hurvínek, létala také raketa, lítaly děti, ale i rodiče. prostě to na louce v Lubině lítalo.

     


VELRYBA LÍZINKA - divadlo KO 18. 10. 2017

Už víme, co potřebuje k růstu velryba. Ta naše, z pohádky rostla ze slané polévky, slaných arašídů a to tak, že se brzy nevlezla do malého rybníčku. A jak to tak v pohádkách chodí, vše dopadlo dobře a naše velryba Lízinka se nakonec dostala do moře, kde jí bylo nejlépe.

      

 

DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ 17. 10. 2017

ČERVENÁ, ORANŽOVÁ, ZELENÁ - stůj, připrav se k jízdě, jeď. Tohleto už známe. Ale když máme ještě uřídit koloběžky a sledovat provoz a směr jízdy na cestě, tak to opravdu už není žádná sranda. Ale zvládli jsme to. Nikdo nehavaroval, nikdo se nesrazil, jen jsme si sem tam popletli směr, ale to ještě dotrénujeme. A to jsme došli z Lubiny na dopraví hřiště pěšky.

     

 

POKUSY - VZDUCH 9. 10. 2017

Tak pokusy, ty nás moc baví. Nikdy nevíte, jestli se vše podaří. Vždycky netrpělivě čekáte, co z daného pokusu bude. No prostě - pokusy, ty nás moc baví.

                                       

 

VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY A HUB 2. 10. 2017

Již tradičně po Lubinské pouti navštěvujeme výstavu, kde se máme možnost podívat na ty nej, nej  výpěstky lubinských zahrádkářů. A že se zase bylo na co koukat. Okurky větší než kluci, dýně těžší než holky a těch hub a hříbků - tak to tu ještě nebylo. Prostě, Na zahrádkách se zase letos urodilo.

                                      

Aktualizováno Čtvrtek, 09 Listopad 2017 07:25
 
ZÁŘÍ 2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pondělí, 25 Září 2017 20:05

  PRVNÍ DNY VE ŠKOLCE

    

OSLAVUJEME NAROZENINY

              

TVOŘÍME PRAVIDLA TŘÍDY

   

HRAJEME SI

 

Aktualizováno Pátek, 06 Říjen 2017 10:16
 
ŠKOLNÍ ROK 2016/2017 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 18 Červen 2017 15:58

ČERVEN 2017

CO JSME PROŽILI?

NANUKOVÝ DEN DĚTÍ 1.6.2017

Den dětí je prima. A když se oslavuje s nanukem, je to ještě lepší.


PIRÁT MODROVOUS - divadélko v MŠ 6.6.2017

I když jsme se těšili na piráty, nakonec byl v pohádce jen jeden. A to se ještě ukázalo, že je to myšák Ferda. Ale i tak to bylo napínavé, protože vyjet si na vodu to není jenom tak.

 

DEN "D" PRO DĚTI NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ 9.6.2017

Je hezké když je co slavit. A tak jsme společně oslavili svátek dětí u nás na zahradě. Pozvali jsme také naše mladší sourozence a přišly i maminky. Stál tu SKÁKACÍ HRAD a všude kolem poletovaly bubliny. No prostě - na naší školní zahradě bylo opravdu veselo.

 

BRIGÁDA NA ZAHRADĚ 10.6.2017

Děkujeme všem, kterým to čas dovolil a přišli nám pomoct na naší školní zahradu. Že se udělal kus poctivé a chlapské práce to je vidět - vykopaly se kořeny starých stromů, navezla se mulčovací kůra na záhonky, vyvezl se písek, naskládaly na dno pískoviště dlaždice, postavila se chýše, opravily drobnosti a smontoval vozíček, který nám  bude pomáhat při práci na zahradě. Škoda jen, že nám nevyšla plánované pozvání NA JEDENÁCTOU NA ZAHRADĚ - kdy měli dojít i maminky a přinést něco dobrého na zub. A tak všichni přítomní tatínci po práci mohli ochutnat něco z naší školní kuchyně - pomazánky z červené řepy, ze sóji a z celeru. Byli stateční a říkali, ŽE JE TO DOBRÉ!

 

POVÍDÁNÍ V ZAHRADĚ III. v Kopřivnici 12.6.2017

Již potřetí jste měli možnost se setkat s beruškami na některé zahradě kopřivnických školek při akci POVÍDÁNÍ V ZAHRADĚ.

 

NA BAZÉNĚ U NIKYHO 13.6.2017

I když na nás bylo sluníčko trochu skoupé, vyrazili jsme k našemu kamarádovi domů na bazén. Bylo to prima a bylo vidět, že jsme už něco v bazénu zažili a něco se i naučili. prostě prima čvachací dopoledne.

 

SPOLEČNÝ VÝLET - STUDÉNKA "JAROŠŮV STATEK" 16.6.2017

Letošní plán našeho společného výletu s rodiči byl - cesta vlakem směr Studénka JAROŠŮV STATEK - kde jsme měli domluvenou exkurzi statku, drobnou aktivitu s dětmi a vození na ponících. Hned ráno nás docela dost vystrašil pořádný déšt a my vyrazili v pláštěnkách. Ale nezalekli jsme se a počasí se postupně umoudřilo a dokonce nám svítilo i sluníčko. Na statku jsme viděli králíky, morčata, kočičky, činčily, koně i poníky, ovce i berany. O všech zvířátkách jsme se dozvěděli spousty zajímavých věcí. Povozili jsme se na ponících a snad nejnej aktivitou bylo pro nás čištění stájí a vynášení bobků. To se nám některým fakticky mooooooooc líbilo.

CO BUDE?

ZAHRADNÍ PIRÁTSKÁ SLAVNOST  22.6.2017

ROZLUČKOVÝ PIKNIK V TRÁVĚ 28.6.2017Aktualizováno Pondělí, 25 Září 2017 21:07
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 4 z 14