Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


KVĚTEN 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 05 Květen 2019 14:29

NAROZENINOVÝ DEN 13.5.2019

NOCOVÁNÍ VE ŠKOLCE 16.5.2019

BARTOŠOVICE - ZÁCHRANNÁ STANICE 24.5.2019

MINIVÍCEBOJ 29.5.2019

DEN SOUSEDŮ - akce RaD 30.5.2019

PŘEDPLAVECKÝ VÝCVIK

 
DUBEN 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 31 Březen 2019 19:03

JARNÍ ÚKLID NAŠÍ ZAHRADY

Hurá, hurá, hurá, jaro je tady. A tak hybaj do práce. Pomohli jsme zahradě trošku se učesat  a vylepšit, aby zase byla po zimě k světu.

POSLEDNÍ TĚLOCVIČNA

Tak nám to skončilo. Od podzimu do jara chodíme do základní školy do tělocvičny. je to tam super. Tělocvična je tam veliká a my si tak můžeme vyzkoušet cvičit na nářadí, které ve školce nemáme. Toto cvičení bylo letos poslední. Začalo jaro a tak začneme chodit cvičit do přírody.


TERÉNNÍ EXKURZE KOTVICE BARTOŠOVICE 5.4.2019

V lese to bylo zajímavé. Spadané stromy, v korunách stromů hnízdiště volavek, vykotlané kořeny stromů a veliká spousta přírodních překážek. Paráda.

Květiny v lese jsme poznávali jako u nás na louce - sasanky, fialky, byly tam také petrklíče, odkvetlé sněženky, orsej a další. Je to jarní barevná krása.

Na vodě majestátně pluly labutě, proplouvaly kachny a řvali rackové.

Stromy v lese měly své úžasné kozlo. A asi toho taky hodně pamatovaly.


DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ 10.4.2019

Nejprve jsme na dopravním hřišti trénovali jak správně přecházet po přechodu, co znamená červená a zelená barva na semaforu a také jsme si zopakovali význam některých dopravních značek.

A pak jsme vyrazili do ulic. Není to tak jednoduché - řídit koloběžk, odrážet se, správně se zařadit do jízdního pruhu a ještě sledovat semafor. Na cesrách je to prostě pořádná fuška. Ale my jsme si to náležitě užili,  když se nám trošku ochladilo.

NAROZENINOVÝ DEN - DUBEN

Naši malí oslavenci byli opět připraveni, aby společně se svými kamarády oslavili své narozeniny. A tak se od rána chystalo občerstvení a všude to vonělo jahodami. Nechyběl ani přípitek a hobla oslavnecům. Tak kluci, krásné narozeniny.

VELIKONOCE - Muzeum v PŘÍBOŘE 15.4.2019

Velikonoce nám už klepou na dveře. Ťuky, ťuk, ťuky, ťuk, něco ťuklo, potom puklo a z vajíčka se vylíhlo kuřátko. V muzeu jsme si prohlédli Morenu a společně jsme si povídali o pradávných zvycích velikonočních svátků. Některé ještě dodržujeme i dnes, některé už upadly v zapomnění. Nakonec jsme společně ozdobili létéčko.

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 24.4.2019

Zveme vás ve středu do naší milé školky na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Račte vstoupit, jste u nás vítáni.


ZA ČISTOU VESNICI akce RaD 25.4.2019

Věřte nebo nevěřte, ale je to hrůza, co se v lesíku kolem řeky Lubiny nasbíralo odpadků - naplnilo se asi 35 pytlů nejrůznějšími odpadky, našlo se 10 pneumatik a pytel skelné vaty. A tyhlety věci by v lese vůbec neměly být. Tak nevíme, kde se tam vzaly. Že by je tam nanosili lidé? Ale FUJ. Děkujeme všem kteří nám pomohli - dětem i rodičům z mateřské školky, lidem z Lubiny, skautům a kamarádům ze základní školy. Prosíme všechny - CHRAŇME SI NAŠI KRÁSNOU ZEMI A MÍSTA, KDE ŽIJEME. DĚKUJEME.

DEN ZEMĚ V KOPŘIVNICI 26.4.2019

22.4. oslavila naše Země svůj svátek. A v Kopřivnice se slavilo v pátek. A my byli u toho. A tak jsme měli možnost si zadovádět a vyzkoušet nejrůznější pokusy, lovit rybky v rybníčku, cestovat s kapičkou vody a prohlédnout si co vše vyrobily děti  a o čem všem si povídaly ve školkách. Zemičko naše, krásný sváteček.

Aktualizováno Pondělí, 06 Květen 2019 13:11
 
BŘEZEN 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Úterý, 12 Březen 2019 11:37

STAVITELÉ MOSTŮ 7.3.2019

Vše začalo povídáním o autech - o tom, že existují ŠKODOVKY, RENOLTY, CITROENY, PEUGEOTY  a další značky aut. A o tom, že auta mají ještě další značku, abychom věděli, komu auto patří.

Další týden jsme si povídali o tom, že cesty se kroutí, vedou do kopce a z kopce, po mostech i tunelem. A postavit most není jen tak. Je potřeba postavit pořádně mostní pilíře a my víme, jak na to. A víme, kdeje velký most v Lubině a taky kde je Karlův most. Víte to také?

Další důležitou věcí je dodržování bezpečnosti na cestách. Jak rychle jezdit, co dělat v autě, než se rozjedeme, jaké jsou u cest a chodníků značky, které musíme rspektovat. No prostě, povídali jsme si o tom, jak to chodí v silničním provozu.

Všechny naše znalosti prověřil policista Honza, který nám přijel ukázat, co ke své práci polisté potřebují. Celé toto období nás provázely zajímavé příběhy z knihy POLICEJNÍ POHÁDKY.

NAROZENINOVÝ DEN 11.3.2019

A je tu březen a další narozeninový den. Tak VAŠKU, ELENKO a ANETKO přejeme jen to nejlepší.

DIVADLO V KOPŘIVNICI 14.3.2019

Poznáváte pohádku? nejdřívě to byl pes FEK. Ale Ája neuměla říct písmenko R, tak řkala FEK. A nakonec se z toho vyklubal pes FÍK. MAXIPES FÍK.

PONOŽKOVÝ DEN 21.3.2019 akce RaD

21. březen je Světový den DAWNOVA SYNDROMU. A my jsme ho společně podpořili. Už od pondělí jsme si povídali o ponožkách a zjistili jsme, jaké ponožky existují. Jedno odpoledne jsme si povídali i s rodiči o tom, že nejsme všichni stejní. Ale i přesto chceme udělat vše proto, aby na světe bylo milo a příjemně a všichni společně jsme byli kamarádi, kteří, když je potřeba si umí pomáhat. A toto jsme zpečetili tím, že jsme si 21. března všichni obuli na nohy každou ponožku jinou. Děkujeme všem, bylo to opravdu moc příjemné odpoledne.

MUZEUM KOPŘIVNICE 22.3.2019

V návaznosti na povídáí o autech jsme ještě společně vyrazili do Kopřivnického muzea. A povíme vám, tak se opravdu bylo na co koukat.

VYNÁŠENÍ MORENY 25.3.2019

Jaro, jaro, táhni pryč, nebo na Tě vezmu bič. Zatahám Tě za pačesy, za ty hory, za ty lesy. Až se vrátím nazpátek, svleču zimní kabátek.

Zimu jsme za doprovodu písniček a říkanek vyhnali pryč. Odplula po proudu řeky Lubiny a teď čekáme na jaro.

NÁVŠTĚVA 1. TŘÍDY ZŠ V LUBINĚ 26.3.2019

Každým rokem před zápisy do 1. třídy navštěvujeme naše bývalé kamarády ze školky, kteří jsou už nyní prvňáčky. Jsme všichni moc zvědaví, jak se jim ve škole daří a jak zvládají první písmenka a číslice. Kamarádi nás mile překvapili, paní učitelky je tuze chválily a už se těší na nové kamarády, kteří od září nastoupí do 1. třídy.

Aktualizováno Neděle, 31 Březen 2019 19:25
 
ÚNOR 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Středa, 13 Únor 2019 13:39

POSLEDNÍ LEKCE BRUSLENÍ - tentokrát s rodiči 22.2.2019

Naposledy jme si byli zabruslit společně s rodiči. Byla to paráda a často rodiče svým dětem nestačili v rychlosti. Pravda, je ještě co pilovat, ale i tak. Bruslení je super.


DĚTSKÝ KNOFLÍKOVÝ MAŠKARNÍ PLES 16.2.2019

Na plese bylo veselo. Bavily se děti, ale i dospěláci. A všemu předcházel KNOFLÍKOVÝ TÝDEN.

 

NAROZENINOVÝ DEN 11.2.2019

V únoru jsme oslavili narozeniny Edy a Tomíka. Nejprve kluci nachystali pohoštění, pak jsme společně oběma zazpívali narozeninovou písničku, následovalo hobla a přípitek a narozeninová sláva mohla začít.


Aktualizováno Neděle, 17 Březen 2019 15:33
 
LEDEN 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 13 Leden 2019 00:55

ZIMA U KRMÍTKA

Nastala zima a na zahradě Ptačí svět v Lubině je rušno. Třeba nakrmit ptáčky. Na jaře nám to oplatíte a vesele nám zazpíváte.

POKRAČUJE BRUSLENÍ každý čtvrtek

Každý čtvrtek se proháníme na kluzišti na Stadioně v Kopřivnici. A jsme pořád a pořád lepší a lepší. Ještě sice padáme, ale když se to umí, tak je to hračka. Však se přijďte na nás podívat.

NAROZENINOVÝ DEN 16.1.2019

Tentokrát jsme měli oslavenců pět. Občerstvení děti připravili jedna dvě, přípitek byl veliký a byl i taneček. Bylo to náročné a bylo to krásné.

DIVADÉLKO VE ŠKOLCE 22.1.2019

Tentokrát jsme se vypravili na severní pol za ledním medvědem. Cesta to byla daleká, ale my, jako správní stopaři, jsme vystopovali nejen medvěda, ale také polární lišku, tuleně a mrože a Nanuka - ledního medvěda. Jo a taky jednu eskymačku.

USMĚVAVÉ LYŽOVÁNÍ V PALKOVICÍCH od 28. 1. - 1.2.2019

Počasí super, instruktoři super, lyžování SUPER - víc než slova mluví za vše naše foto.Aktualizováno Středa, 13 Únor 2019 13:46
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 14