Přihlášení/Odhlášení
MŠ Lubina


KVĚTEN 2020 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Čtvrtek, 30 Duben 2020 06:21

HÁDANKOVÁ VÝZVA - 20. - 29.5.2020

Hádej, hádej, hadači. Těšíme se na hádanky, na řešení, těšíme se na vás.

 

JAK NÁM ROSTOU FAZOLKY ????            A SNÍDANĚ PRO BALETKU        PRO DŘEVORUBCE


8. VÝZVA - KAPIČKOVÁ - SVATÁ ŽOFIE, POLÍČKO, POLIJE - 13. - 19.5.2020

Svatá Žofie se nenechala zahanbit a poslala nám z mráčků pár kapek deště. Však už ho bylo taky potřeba. Taky její tři zmrzlí kamarádi - Pankrác, Servác, Bonifác - ti si to také pořádně užili. Ale naše výzva nebyla jen o počasí, ale také o pokusech a o tom, jak a proč je potřeba šetřit vodou. A taky jsme se něco naučili.

malé pokusy                                               koloběh vody


SNÍDAŇOVÁ VÝZVA 6.5. - 12.5.2020 se zapojení školky do akce ŠKOLKY SNÍDAJÍ FÉROVĚ - sobota 9.5.2020

Všechny moc zdravím. Věříme, že i 7. VÝZVA byla pořádnou výzvou a vše klaplo na 1*. S písničkou i počítáním brambor jste si určitě lehce poradili, talíř plný dobrot byl pro vás hračkou a domácí granola - prostě MŇAMKA. Jo a málem bych zapomněla na zmrzku. Moc by mě zajímalo, jakou máte nejraději.

a FÉROVÁ SNÍDANĚ  - no obrázky jsou parádní a vy jste si všichni určitě báječně pochutnali.


NAŠE ŠKOLNÍ ZAHRADA

natíráme, natíráme a malujeme - před tím jsme smirkovali, brousili ...

všechno krásně kvete, dosazujeme rostlinky a kytičky, stříháme keříky a

zvelebujeme domečky pro zahradní zvířátka a TĚŠÍME SE NA VÁS

 

ZVÍŘÁTKOVÁ VÝZVA 29.4. - 5.5.2020

6. VÝZVA vám právě přistála. Máme tady vaše mazlíčky - kočičky, králíčky, pejsky, prasátka, kůzlátka, želváka a další a další. Doufáme, že s nimi prožíváte veselé chvilky a máte se mooc hezky.

Aktualizováno Neděle, 24 Květen 2020 13:23
 
DUBEN 2020 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Sobota, 04 Duben 2020 22:32

A TADY PÁR FOTEK ZE ŽIVOTA NAŠICH DĚTÍ

Je vidět, že opravdu nezahálejí a věříme, že se pořád mají čím bavit. Vidíme, že některým začínají padat první zouky. Je vidět, že rostete a až se spolu setkáme, tak zase budete o pár centimentrů větší. Jsme rádi, že alespoň touto cestou máme spojení. Děkujeme za to dětem i dospělákům. Taky vás všechny moc zdravíme. Těšíme se na vás.

 

POHÁDKOVÁ VÝZVA 22. - 28.4.2020, tentokráte k MEZINÁRODNÍMU DNI KNIHY 23.4.

5. VÝZVA je tady. A je POHÁDKOVÁ. Těšíme se na vaše pohádky a oblíbené knížky. Můžete vyrobit i nějakou knížku i vy, anebo velice důležitou věc do knihy a tou je záložka, abysme věděli, kde skončilo naše čtení. Tak rychle mezi knížky a do pohádek.

Vidíme, že vaše knihovny jsou plné knížek na nejrůznější témata - ať už jsou to pohádky, knížky o vesmíru, o našem těle, o světě ..... a to nás moc těší. Čtete si před spaním, zvládli jste vytvořit leporelo o kytičkách, zahráli si pohádku Jak pejsek s kočičkou myli podlahu s plyšákama,

vytvořili jste parádní záložky do knih .....

 

ZAHRÁDKOVÁ VÝZVA 14. - 21.4.2020

Máme tady 4. VÝZVU. Zahrádky jsou teď plné barev, jarních květin, cvrlikání ptáčků a slunička. Jooooo a aprípového počasí. Tak šup na zahradu MALÍ ZAHRADNÍCI. Udělejte pořádný průzkum a hledačku co vše tam můžeme najít. A jestli přece jen ještě zafouká, tak honem domů, teplý čaj a veselé jarní hry, které jsme pro vás připravili. A tak se sadily fazolky, pletly věnečky pro pampeliškové princezny, pozorovaly zahrádky, co , kde, jak roste, připravoval se hmyzí domeček - teď s čeká na první nájemníky a s dědečkem se ryla zahrádka. Věříme, že jste toho stihli udělat daleko více. A to je moc prima.VELIKONOČNÍ VÝZVA 6. - 13.4.2020

A je tady naše 3. VÝZVA. Blíží se nám jarní svátky, svátky velikonoční. I když asi budou trochu jiné, než jiné roky, doma budete určitě dělat jarní výzdobu, malovat vajíčka nebo péct velikonoční dobroty. Těším se na vaše obrázky a fotky z velikonočních aktivit. Mějte se svátečně.

A tady jsou vaše velikonoční pozdravy.

a tak malovaly u babičky vajíčka, zdraví nás velikonoční zajíčci a holky se na nás smějí se zajíčky a slepičkami

takhle se tvoří zajíček i pro brášku a bratrance, zdraví nás dvě slepičky a děti zapracovaly i na pracovních listech, ale také tvořily doma s mamčou - prostě nezklamaly.

 

SVĚTOVÝ DEN NA PODPORU AUTISMU 2.4.2020

A je tu 2. VÝZVA. Podpora autismu tím, že si oblékneme modré tričko. Tak proč né? Vždyť i takové kamarády mezi sebou máme. A tak děkujeme všem, kteří jste ve čtvrtek oblékli modrá trička a svátek autismu tímto podpořili.

děkujeme p. učitelkám Markétě, Báře a Ivě (najdete ji?)

a našim kamarádům Lindě se ségrou, Jonáškovi se ségrou, Paťovi s bráchou a Mařence s Jeníkem

Aktualizováno Středa, 06 Květen 2020 20:29
 
BŘEZEN 2020 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 28 Únor 2020 06:23

PONOŽKOVÝ DEN 21.3.2020

I přes náročnost situace, která je teď všude kolem nás jsme přece jen podpořili PRVNÍ PONOŽKOVOU VÝZVU. V sobotu 21.3.2020 jsme doma obuli na nožky různé ponožky a tím vzpomněli na lidičky s Dawnovým syndromem. Děkujeme všem, kteří jste se zapojili a fotečky nám poslali.

Víte, které ponožky patří rodině od Mikiho, Lindy, Davida anebo Terezky? A které z ponožek jsou od p. uč. Míše, Ivy, Báry nebo Markéty? No, tak hádejte.

Aktualizováno Úterý, 07 Duben 2020 22:27
 
ÚNOR 2020 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 09 Únor 2020 07:49

USMĚVAVÉ LYŽOVÁNÍ 17. - 21. 2. 2020

Na lyžování nejsou nejdůležitější lyže, ani lyžáky. Dokonce ani sníh není důležitý. Na lyžování je nejdůležitější se USMÍVAT!!! Od pondělí se účastníme lyžařského kurzu "Usměvavé lyžování" v Pálkovicích. A je to paráda.

Hurá, zvládli jsme to i přes vrtkavé počasí. Během týdne se přehnalo snad všechno, jenom sněžit né a né. Ale nás to neodradilo. Ba naopak. Lyžovali jsme jako DRACI - a to jsme byli družstvo OVEČEK a TUČŇÁKŮ. A celou dobu jsme se nezapomínali co...... no přece usmívat :-)

Týden utekl jako voda a usměvavé lyžování je za námi. Naučili jsme se spoustu nových věcí – jak se postavit na lyže, jak na nich zastavit, jak udělat parádní oblouček, jak beze strachu sjet svah a někteří z nás zvládli dokonce jízdu na opravdovém vleku. A i když nám počasí občas trochu nepřálo, vše jsme zvládli s úsměvem!


Děkujeme celému organizačnímu týmu USMĚVAVÉHO LYŽOVÁNÍ pod usměvavou taktovkou paní Hanky Volkové.

 

DĚTSKÝ PÍSNIČKOVÝ MAŠKARNÍ PLES    neděle 16.2.2020 od 14.00 hodin v KATOLICKÉM DOMĚ V LUBINĚ

V neděli 16. 2. se v Katolickém domě v Lubině sešly všechny víly, princezny, Elzy, transformeři, vodníci, upíři, pirátky a piráti, indiáni, čarodějnice a čarodějové, Karkulky a další pohádkové postavy ze širokého okolí. Konal se tam totiž dětský maškarní ples! Všichni se parádně bavili, zatančili si, zasoutěžili a mnozí vyhráli i nějakou cenu v bohaté tombole. Na plese vystoupily tanečnice z DDM Kopřivnice,  děvčata ze ZUŠ Zdeňka Buriana, občerstvení zajistily naše dobré duše a dámy -  ženy z Lubiny a o dobrou náladu se starala děvčata z domečku, DJ Stoupa a kolektiv MŠ Lubina. Všem děkujeme za účast!

 

ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA divadlo v KD Kopřivnice  27.2.2020

 

Ve čtvrtek 27. 2. se celá naše školka vydala za kulturou. Jeli jsme autobusem do Kopřivnice, abychom v Kulturním domě viděli krásné divadelní představení „Šípková Růženka“. Bylo to napínavé až do konce a všechno dobře dopadlo!


 

Aktualizováno Pátek, 28 Únor 2020 06:18
 
LEDEN 2020 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Neděle, 19 Leden 2020 23:06

PRVNÍ SNÍH

Konečně nasněžilo! Sněhu sice nebylo hodně, ale o to větší radost přinesl!

 

LAKOMÝ LIŠČÍ OCÁSEK 6.1.2020

Sotva jsme se po Vánocích vrátili do školky, přijelo k nám divadlo. Viděli jsme krásnou pohádku o lakomém liščím ocásku a hodně jsme se nasmáli!


PŘEDNÁŠKA PRO RODIČE - ŠKOLNÍ ZRALOST 13.1.2020

V pondělí 13. ledna uspořádala naše školka přednášku pro všechny rodiče, kteří se chtěli dozvědět něco o tom, jak jsou jejich předškoláci připraveni na první třídu. Přednášející Mgr. Alena Pokorná hovořila o školní zralosti. Děkujeme za účast.


TĚLOCVIČNA V ZŠ od 17.1.2020

Ani v novém roce nezahálíme a hýbeme se! Je skvělé, že můžeme chodit do tělocvičny ZŠ Lubina a tam si pořádně zacvičit. Běháme, protahujeme se, překonáváme překážkové dráhy...


KRMÍTKO NA STROMĚ - akce RaD  28.1.2020

BUDE ZIMA, BUDE MRÁZ, KAM SE PTÁČKU, KAM SCHOVÁŠ? To jsou slova jedné písničky, kterou si často zpíváme ve školce. Zima již dávno nastala, mrazík nás taky sem tam štípe do nosu a tak je na čase myslet i na naše ptáčata. A jakožto správní VRABČÁCI A SKŘIVANI jsme se pustili do výroby ptačích krmítek. A pomáhali nám v tom hlavně tatínkové, kteří měli vše dokonale promyšlené. Ale zahanbi se nedaly ani maminky, které jsou tvůrčí, akční a nápadité. No prostě - krmítka se podařila a některá zůstala na naší školní zahradě a některá budou lákat na ptačí dobroty v zahradách našich dětí.


Aktualizováno Úterý, 28 Leden 2020 22:32
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 23