Přihlášení/Odhlášení
Beseda s myslivcem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Markéta Fišerová   
Neděle, 04 Listopad 2018 14:17

Během měsíce září a října děti z naší mateřské školky sbíraly kaštany. V průběhu dvou měsíců se jich podařilo dětem nasbírat několik kilogramů a začala každoroční otázka "Kam s tím?" S odpovědí na otázku nám pomohl pan myslivec, který nám výměnou za kaštany přislíbil poutavé povídání o zvířátkách z lesa.

Na konci měsíce října na naše dveře zaklepal pán v zelené kamizole, pírkem za kloboukem a flintou přes rameno. Byl to pan myslivec, který dětem pověděl jak se jmenuje myslivecké oblečení, co potřebuje myslivec do lesa, jaké psí plemeno je vhodné pro roli mysliveckého psa, jaká zvířátka žijí v blízkých lesích a jak se připravují na zimu. Děti se také dozvěděly jak mohou zvířátkům v zimě pomáhat, co naopak zvířátkům ubližuje.

Pan myslivec nejen odpovídal na všechny otázky dětí, ale byl také bedlivým posluchačem dětem, které se chtěly rozdělit o své zážitky se zvířátky z lesa.

Děkujeme panu myslivci za poutavé povídání a budeme se těšit na další shledání, třeba v lese u rybníka nebo na paloučku u lesa.


Aktualizováno Středa, 14 Listopad 2018 22:33