Přihlášení/Odhlášení
Výlety po okolí PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 16 Květen 2016 14:34

Výlet do Veřovic

Výlet vlakem do Veřovic se uspořádal v týdnu, kdy jsme se v naší školce povídali o dopravě a všem, co se týká silničního provozu. Cesta vlakem byla pro některé i první jízdou v životě. Vše začalo prohlídkou čekárny na nádraží v Kopřivnici, kde jsme si zakoupili jízdenky. Nastoupili jsme do motoráčku a výlet mohl začít. Dobře jsme si prohlédli pana průvodčího, který cestujícím kontroloval jízdenky. Ve Veřovicích jsme si prohlédli nádražní budovu a vlaky, co zde stály, zde jsme se i nasvačili a vyfotili s panem průvodčím. Naskočili jsme zpět do vlaku a užívali si cestu zpět, každý už  plánoval nejbližší cestu, kdy s rodiči pojede vlakem.(B.Podzimková)

Dopravní hřiště:

Jak se vlastně mají chovat  děti na kole či na koloběžce v provozu, jsme si byli vyzkoušet ve středu na dopravním hřišti. Řádně vybaveni helmami a poučením o bezpečnosti,jsme se rozdělili na dvě skupiny, chodce a řidiče. Chodci měli za úkol správně reagovat a barvy semaforu a rozhlížet se na přechodech bez světelného značení. Zatímco řidiči si projížděli nejrůznější varianty, které hřiště nabízelo, museli však dávat pozor na stranu silnice, kde se mají držet, semafory a případné chodce, které pouštěli, aby mohli přejít chodník. Po chvíli se chodci a řidiči vystřídali, takže všichni si vyzkoušeli vše.  Ještě nás čeká jedna návštěva dopravního hřiště a už teď se na ni moc těšíme.( B.Podzimková)

Štramberk:

Počasí nám přálo a tak se společně druhá a třetí třída vydala na procházku do Štramberka. Šlo se nám krásně, před cílem už se trošku pletly nožky, ale za zpěvu a úsměvu jsme vydechli pod Štramberskou trúbou. Pořádně jsme se nasvačili a napili. S tradiční místní pochoutkou, štramberským uchem, jsme se pokochali pohledem na krajinu a po odpočinku jsme se vydali na cestu zpět. Třetí třída nazpět do školky vyrazila pěšky a druhá třída se zastavila ještě na návštěvě u paní Korčiánové v květinářství Květinka. Děti si prohlédly, co všechno paní Korčiánová prodává a jak to v takovém obchodě vypadá. Poté už jel autobus i druhé třídě nazpět do Kopřivnice. Na oběd se těšily všechny děti, protože tato procházka nám dala zabrat, ale stála za to. (B.Podzimková)                                                                                      

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

Aktualizováno Čtvrtek, 19 Květen 2016 08:34